Dwóch chętnych do naprawy Kormorana

Nisz­czy­ciel min pro­jektu 258 Kormoran II. Fot,/Remontowa Shipbuilding

Komenda Portu Wojennego w Gdyni otworzyła oferty w przetargu dotyczącym weryfikacji i naprawy bieżącej pędnika cykloidalnego zamontowanego na niszczycielu min ORP Kormoran.

Postępowanie uruchomiono 12 marca i dotyczy pędnika cykloidalnego Voith Schneider VSP21GH/160, który dotychczas przepracował 2678 godzin. Zauważona niesprawność obejmuje weryfikację przyczyny pojawienia się śladów oleju na wodzie. Zamawiający zakłada, że może to być wyciek.

Czytaj także: ORP Orzeł z dodatkowymi funduszami na remont

Z tego też względu wymagane jest dokowanie okrętu. Całość prac potrwa di 30 dni od momentu ogłoszenia gotowości do przejścia jednostki do stoczni remontowej.

Zamawiający przewidział na realizację naprawy kwotę 500 tys. zł brutto. Ostatecznie wpłynęły dwie oferty. Pierwsza Gdańskiej Stoczni Remontowej w Gdańsku, która wyceniła usługę na 170 tys. złotych brutto. Druga spółki Net Marine – Marine Power Service ze Szczecina z ofertą w wysokości 516 tys. złotych brutto.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Cargotec dostarczy MON pojazdy logistyczne

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu negocjacji z firmą Cargotec Poland. Rozmowy związane są z ...

Rosja: kolejny pułk pancerny na zachodniej granicy

Do 1 grudnia w obwodzie smoleńskim zakończą się prace związane z przygotowaniem do sformowania nowego ...

Pierwszy brazylijski Gripen w powietrzu

W Szwecji oblatano kolejny egzemplarz przedseryjny wielozadaniowego samolotu bojowego Saab JAS-39E Gripen. Maszyna przeznaczona ...