Fiasko postępowania na serwis systemu Gunica-M/S

System rozpoznania elektronicznego Gunica. Fot./PIT-Radwar.

3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa unieważniła postępowanie mające wyłonić wykonawcę prac serwisowych systemu rozpoznania elektronicznego Gunica-M/S.

Powodem powyższej decyzji, podjętej 29 stycznia tego roku, był brak oświadczenia potencjalnego wykonawcy o zobowiązaniu się do udzielenia stosownej licencji na warunkach określonych w umowie w przypadku zmiany lub aktualizacji oprogramowania. 21 stycznia potencjalny wykonawca uzasadnił brak możliwości złożenia wymaganego oświadczenia powołując się na umowę licencyjną zawartą między nim i Skarbem Państwa. Brak wymaganego dokumentu naruszyłby zasadę równego traktowania, co poskutkowało unieważnieniem całego postępowania ze względu na wystąpienie wady uniemożliwiającej zawarcie umowy.

Czytaj także: Serwis radarów Longbow

Postępowanie w sprawie wyboru podmiotu serwisującego system rozpoznania elektronicznego Gunica-M/S zostało ogłoszone w listopadzie 2019 r. W latach 2017-19 te usługi realizował PIT-Radwar, który jest producentem tego systemu.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Wsparcie dla południowokoreańskich F-35A

Departament Stanu Stanów Zjednoczonych wydał zgodę na sprzedaż do Republiki Korei pakietu usług wsparcia ...

MON nadal wyjaśnia katastrofę MiGa pod Pasłękiem

MON odrzuca oskarżenia, że próbuje utajnić wyniki ustaleń w sprawie katastrofy samolotu myśliwskiego Mig-29 ...

ONZ zamawia systemy samoobrony dla śmigłowców

BIRD Aerosystems podpisał umowę z Organizacją Narodów Zjednoczonych dotyczącą dostarczenia systemów samoobrony AMPS na ...