Wodowanie USS Cooperstown

Wodowanie boczne okrętu wielozadaniowego USS Cooperstown (LCS 23). Fot./Lockheed Martin.

W stoczni Marinette Marine odbyła się uroczystość wodowania wielozadaniowego okrętu wojennego USS Cooperstown (LCS 23). Jest to dwunasty przedstawiciel typu Freedom budowany na zamówienie US Navy.

Okręt zamówiono w ramach wieloletniej umowy w 2010 r. Uroczyste położenie stępki miało miejsce w sierpniu 2018 r. Jest to pierwsza jednostka US Navy nazwana na cześć wsi w stanie Nowy Jork. Założona w 1785 r. liczy obecnie około 2000 mieszkańców.

Czytaj także: USS Indianapolis w linii

W stoczni Marinette Marine prowadzone są aktualnie prace przy pięciu okrętach typu Freedom dla US Navy i przy pierwszej eksportowej jednostce tego typu, która została zamówiona przez Arabię Saudyjską. Dotychczas stocznia przekazała US Navy dziewięć okrętów typu LCS, które stacjonują na wodach Oceanu Atlantyckiego.

Mogą Ci się również spodobać

Stępka pod ratowniczego indianina

W stoczni Gulf Island Shipyard w Houma w stanie Luizjana odbyła się uroczystość położenia ...

Części do F-35 Lightning II

Lockheed Martin podpisał umowę dotyczącą dostaw pakietów części zamiennych do wielozadaniowych samolotów bojowych rodziny ...

Rosyjski Mi-38T znalazł pierwszego klienta eksportowego

Rosyjska centrala handlowa Rosoboroneksport zawarła pierwszą umowę na sprzedaż eksportowej wersji wielozadaniowych śmigłowców transportowych ...