Aktualizacja: 24.03.2025 01:31 Publikacja: 13.10.2021 16:06
Foto: General Dynamics
To rodzi obawy, że może być kłopot z realizacją zeszłotygodniowej obietnicy ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka o dostawie pierwszych pancerzy na wschodnią rubież RP już w 2022 r.
Amerykański czołg podstawowy M1 Abrams jest od wielu lat jednym z symboli potęgi sił zbrojnych USA.
Po pierwszym dniu wizyty Mariusza Błaszczaka w Stanach Zjednoczonych, sekretarz obrony Lloyd J. Austin, uznał wyposażenie Sił Zbrojnych RP w czołgi Abrams za zasadne. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku pierwsze mogą trafić do Polski.
Na stronach Kancelarii Sejmu opublikowano odpowiedź Ministerstwa Obrony Narodowej na jedną z poselskich interpelacji dotyczących planowanego zakupu dla Sił Zbrojnych RP 250 czołgów podstawowych M1A2 SEPv3 Abrams wraz z pojazdami wsparcia, amunicją i pakietem logistyczno-szkoleniowym.
Prawie 400 międzynarodowych wystawców z 27 krajów, 6 hal wypełnionych ekspozycjami czołówki firm zbrojeniowych z całego świata, najnowsza broń i sprzęt wojskowy oferowany przez rodzimych producentów – tak ma wyglądać najbliższy Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiedziało pozyskanie dla Wojska Polskiego 250 amerykańskich czołgów III generacji M1A2 Abrams SEPv3.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpracy i zaangażowanie się w odbudowę zniszczonego wojną kraju.
Dają cień. Obniżają temperaturę. Oczyszczają powietrze. Tworzą dom dla wielu przedstawicieli miejskiej fauny. Są piękne. Ale czy drzewa mogą świadczyć w społeczeństwie konkretne usługi? Tak! Wykonywana przez nie „praca” pozwala walczyć ze szkodliwymi skutkami zmian klimatu i ma swoją – policzalną – wartość.
Metodyka opracowania i wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej. Postępowanie środowiskowe.
Pomorze, jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Europie, łączy biznes z wysoką jakością życia i innowacyjnością. Pomorska oferta wzbudziła ogromne zainteresowanie na tegorocznych targach MIPIM.
Tworzymy nie tylko bardzo dobrą architekturę czy atrakcyjne części wspólne. Nasze inwestycje oferują wyjątkowy klimat, także osoby z zewnątrz mają tutaj dobrze spędzić czas i wrócić – mówi Rafał Kula, prezes firmy NOHO Investment.
Rola, obowiązki i zadania gin w procesie wdrażania OZE. Zatwierdzenia, zgody i kontakty z interesariuszami
Coraz więcej wrocławian szuka miejsca do życia, które da im nie tylko łatwy i szybki dostęp do miejskich udogodnień, ale też bliskość natury, pozwalającej na regenerację i wytchnienie od codziennego zgiełku. W ten trend wpisuje się osiedle Lokum Porto na Starym Mieście.
Spodziewamy się dużego zainteresowania ubezpieczeniami upraw rolnych, zwłaszcza, że poprzedni rok był „bogaty” w różnego rodzaju zdarzenia katastroficzne takie jak przymrozki, grad czy nawalne deszcze, a do tego powódź. Zachęcamy rolników, żeby się ubezpieczali, bo w ten sposób chronią efekty swojej pracy – mówi Daniel Zahorenko, prezes Agro Ubezpieczeń - Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas