Aktualizacja: 15.11.2024 01:12 Publikacja: 19.11.2019 13:26
4 września 2019 r. – okręt podwodny USS Nebraska (SSBN 739) wystrzeliwuje nieuzbrojony pocisk Trident D5LE u wybrzeży Kalifornii. Było to jeden z czterech testów zmodernizowanych pocisków D5LE przeprowadzonych w dniach 4–6 września. Ogółem US Navy wykonała dotychczas 176 próbnych wystrzeleń pocisków Trident D5, z których wszystkie zakończyły się sukcesem. Fot./US Navy
Foto: 4 września 2019 r. Okręt podwodny USS Nebraska (SSBN 739) wystrzeliwuje nieuzbrojony pocisk Trident D5LE u wybrzeży Kalifornii. Było to jeden z czterech testów zmodernizowanych pocisków D5LE przeprowadzonych w dniach 4–6 września. Ogółem US Navy wykona...
Wystrzeliwane z okrętów podwodnych pociski (SLBM) miałyby więc pozostać w służbie tak długo jak nowe okręty podwodne przenoszące strategiczne pociski balistyczne (SSBN) typu Columbia.
Czytaj także: Amerykańska triada wymaga pilnej odnowy
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej opracowali aplikację, która wspiera działania żołnierzy wojska polskiego na granicy z Białorusią.
Bezzałogowy samolot X-65 CRANE, ze skrzydłami w kształcie rombu, ma wykonać pierwszy lot latem 2025 roku. Może oznaczać jedną z największych rewolucji w historii lotnictwa.
Chińscy naukowcy osiągnęli przełom w pracach nad nową metodą wykrywania okrętów podwodnych dzięki bardzo czułym nadprzewodzącym urządzeniom kwantowym. Amerykanom ciężko będzie się ukryć.
W USA powstaną anteny mikrofalowe do niszczenia dronów oraz innych zagrożeń powietrznych. Amerykańska armia zleciła firmie Raytheon, a dokładniej jej spółce zależnej RTX, zaprojektowanie i zbudowanie takiego mobilnego systemu obrony.
Roboty firmy Ghost Robotics nie tylko wspinają się, biegają czy pływają, można je także uzbroić i wysłać do walki. Armia izraelska kupiła trzy uzbrojone egzemplarze, które potrafią namierzać wroga nawet w nocy.
„Moc” – tak nazywa się wynalazek Pekinu, który może trafić do arsenału chińskiej armii lub agencji kosmicznej. Mowa o broni, która nie ma na celu niszczenia wrogich celów, lecz zdalne przejmowanie nad nimi kontroli czy przemieszczanie przedmiotów.
Holandia i Dania jako pierwsze przekażą nowoczesne zachodnie myśliwce F-16 dla Ukrainy. Sukcesu ukraińskiej kontrofensywie to jednak już nie zapewni.
CS/LW21 – tak oficjalnie brzmi nazwa najnowszego karabinu opracowanego przez chińskich naukowców. Zaawansowana broń elektromagnetyczna nie wykorzystuje tradycyjnej amunicji – strzela bez prochu, huku i błysku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas