Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 28.03.2025 02:11 Publikacja: 20.05.2024 09:50
Foto: DWOT
Jego głównym celem jest sprawdzenie zdolności Sił Zbrojnych RP i układu pozamilitarnego. Swój wkład w ćwiczenie będą miały również Wojska Obrony Terytorialnej, które zaangażują Naziemne Zespoły Poszukiwawczo Ratownicze (NZPR) oraz zespoły medyczne do akcji poszukiwawczo ratowniczych. Ćwiczenie potrwa do 24 maja br.
NZPR oraz zespoły medyczne funkcjonują w każdej brygadzie obrony terytorialnej i stanowią od kilku lat istotny element systemu poszukiwania i ratownictwa lotniczego- ASAR (Aeronautical Rescue Coordination Centre). NZPR zostały wyposażone w odpowiedni do prowadzenia poszukiwań sprzęt. Odbywają cykliczne szkolenia i treningi w poszukiwaniu załóg statków powietrznych, które uległy katastrofie i wymagają udzielenia pomocy. Analogicznie zespoły medyczne to wyspecjalizowani ratownicy pola walki, potrafiący udzielić niezbędnej pomocy osobom poszkodowanym także w katastrofach.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. Praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwi...
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposaż...
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedzia...
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii k...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas