Do ich głównych zadań należało wsparcie Terytorialsów na punktach recepcyjnych w Warszawie i Nadarzynie. Ponadto w celu wsparcia procesu relokacji uchodźców i ułatwienia im procesu migracyjnego, na bazie punktu recepcyjnego w Warszawie, uruchomiono kanadyjski punkt wizowy(Visa Application Centre), który umożliwiał uchodźcom osiedlenie się w Kanadzie.

– Udział żołnierzy kanadyjskich Sił Zbrojnych ze specjalnej jednostki reagowania kryzysowego do wsparcia prowadzonej przez WOT operacji NIEZAWODNA POMOC pozwolił na dalsze doskonalenie procedur oraz technik wsparcia cywilnych systemów kryzysowych przez żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej. Żołnierze kanadyjscy podkreślali, że spotkali się z profesjonalnie przygotowanymi i wyszkolonymi żołnierzami WOT, co zdecydowanie zwiększyło efektywność operacji wsparcia uchodźców. Ich misję w Polsce i współpracę z WOT zakończyło spotkanie, podczas którego doszło do wymiany doświadczeń i podsumowania efektów operacyjnych - powiedział Zastępca Dowódcy WOT gen. bryg. Maciej KLISZ podczas symbolicznego pożegnania delegacji Kanadyjskich Sił Zbrojnych(CAF). Kanadyjczycy od kwietnia br. wspierali żołnierzy WOT w działaniach niosących pomoc ukraińskim uchodźcom.

Pomoc Kanadyjczyków była istotna również dla żołnierzy mazowieckich brygad.

- Obecność żołnierzy z Kanady była dla nas dużym wsparciem. Współpraca odbywała się na wysokim poziomie, obserwowaliśmy ich profesjonalizm i duże zaangażowanie w prowadzone działania. Dzięki temu mogliśmy jeszcze sprawniej udzielać pomocy uchodźcom z Ukrainy - mówi ppor. Katarzyna Dudek, koordynatorka punktu pomocy na Dworcu Centralnym, służąca w 6 Mazowieckiej Brygadzie OT.

Większość sił obecnych w Polsce oddelegowana była z 1 Dywizji Kanadyjskiej z Kingston Ontario i 3 Batalionu Kanadyjskiej Lekkiej Piechoty Księżniczki Patricii z Edmonton w Albercie. Kanadyjczycy służbę w Polsce formalnie zakończyli 26 lipca 2022r.