Błyskawica do naprawy

Okręt-muzeum ORP Błyskawica. Fot./3. Flotylla Okrętów/MON.

Komenda Portu Wojennego w Gdyni ogłosiła przetarg dotyczący naprawy dokowej okręt-muzeum ORP Błyskawica. Jednostka formalnie cały czas znajduje się w strukturze 3. Flotylli Okrętów z Gdyni.

Zainteresowane podmioty mają czas na składanie wniosków do 13 października 2020 r. Procedura ma charakter ograniczony. Obok kosztów, pozostałe kryteria oceny to okres udzielonej gwarancji na zrealizowane prace i ryzyko poniesienia kosztów wykonania prac nieobjętych zamówieniem podstawowym, a których wykonanie jest niezbędne do prawidłowego wykonania lub zakończenia prac. Termin zgłoszeń nie jest przypadkowy, w sezonie zimowym jednostka nie jest bowiem udostępniana zwiedzającym.

Czytaj także: Minister Błaszczak ogłasza kolejne plany zakupów dla Wojska Polskiego

ORP Błyskawica, niszczyciel zbudowany dla Marynarki Wojennej w Wielkiej Brytanii, wszedł do służby 25 listopada 1937 r. Okręt wycofano z linii w 1975 r. i od 1976 r. pełni rolę okrętu-muzeum w Gdyni. Ostatni duży remont przeszedł na przełomie lat 2011/2012 w Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni. Ostatni przeprowadzono w 2014 r. Remont dokowy objął wymianę elektrod osłony katodowej.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Rosja Chinom: kradzione nie tuczy

Jego budowa kosztowała więcej czasu i pieniędzy, niż się spodziewano – powiedział rosyjski ekspert ...

Kontrakt na naprawy Mi-24

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 zrealizują usługę napraw głównych śmigłowców bojowych eksploatowanych w Siłach ...

Amerykański F-35A w locie z F-16E Block 60 lotnictwa ZEA. Fot./US Air Force.

Joe Biden wyhamował eksport amerykańskiego uzbrojenia

Tegoroczny styczeń jest interesujący dla wszystkich analizujących amerykańskie programy eksportu uzbrojenia. Po raz pierwszy ...