Nie będą to wprawdzie, sugerowane na początku lutego, zestawy rakietowe krótkiego zasięgu MBDA Sky Sabre z brytyjską obsługą, lecz zestawy bliskiego zasięgu Starstreak, o mniejszych możliwościach bojowych, lecz same w sobie niezwykle ciekawe. Ile miałaby ich dostarczyć Wielka Brytania ‒ nie wiadomo, nie wiadomo również, kiedy trafią na Ukrainę. Wallace zaznaczył, że pomysł ten wciąż czeka na formalne zatwierdzenie, ma to być jednak kwestią nieodległego czasu. Pewnym problemem może być jednak przeszkolenie nowych użytkowników, jest to bowiem zestawu bardziej skomplikowany w użyciu od chociażby Pioruna czy stingera. Oprócz tego Londyn ma zamiar przekazać niewielką liczbę ppk Javelin, a także środki medyczne i racje żywnościowe. Ponadto Wallace poinformował, że dotychczas Wielka Brytania dostarczyła na Ukrainę 3615 ppk/granatników NLAW.

Starstreak HVM (High Velocity Missile) to przewoźno-przenośny (LML, Lightweight Multiple Launcher) lub samobieżny (SP, Self Proppeled, na transporterze Stormer) zestaw przeciwlotniczy opracowany przez Thales Air Defence. Jego unikatową cechą jest dwustopniowy pocisk ‒ wyrzuca go z pojemnika transportowo-startowego silnik startowy, który oddziela się w odległości 4 metrów od wyrzutni, potem włącza się silnik marszowy pierwszego stopnia, nadający mu prędkość Mach 4, wówczas od stopnia napędowego oddzielają się trzy beznapędowe podpociski (tworzą one drugi stopień), zmierzające do celu w okręgu o średnicy 1,5 m, naprowadzane w laserowej wiązce prowadzącej. Wada to brak zapalnika zbliżeniowego i niewielka masa części bojowej 900-gramowego podpocisku, z czego połowa przypada na materiał kruszący (korpus podpocisku wykonany ze stopów wolframu fragmentuje w wyniku detonacji). Efektywność lekkiej głowicy poprawia zapalnik uderzeniowy ze zwłoką, w optymalnych warunkach powodujący detonację wewnątrz celu. Pocisk jest w stanie zwalczać skutecznie cele powietrzne w zakresie wysokości 300÷5000 metrów i w odległości 500÷7000 m.

Zestaw jest w uzbrojeniu British Army od 1997 r. i jest używany zarówno jako uzbrojenie zestawu samobieżnego SP HVM na podwoziu gąsienicowego transportera Alvis Stormer z ośmioma pociskami, jak i w wersji przewoźno-przenośnej Starstreak LML na podstawie słupkowej z trzema pociskami. Starstreak nie osiągnął większej popularności na rynku, ale udało się go sprzedać Republice Południowej Afryki, Tajlandii, Malezji i Indonezji.