Zgodnie z komunikatem ukraińskiego resortu obrony, straty Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej od czwartku 24 lutego do poranka 27 lutego wyniosły: 27 samolotów (bez podziału na maszyny bojowe i transportowe), 26 śmigłowców (bez podziału na typy i kategorie), 146 czołgów podstawowych, 706 różnych pojazdów opancerzonych (bojowych wozów piechoty, transporterów opancerzonych, pojazdów specjalistycznych itp.), 49 dział artyleryjskich różnego typu i kalibrów, cztery artyleryjskie wyrzutnie rakietowe (opisane jako BM-21 Grad), jeden zestaw przeciwlotniczy 9K37 Buk (być może jedna wyrzutnia), 60 cystern, 30 innych pojazdów logistycznych, dwa bezzałogowe aparaty powietrzne, dwie jednostki pływające. Ponadto, wg Ukraińców, miało zginąć ok. 4300 żołnierzy rosyjskich. Ukraińcy przy tym podkreślają, że są to dane orientacyjne i w przyszłości będą doprecyzowane. W odróżnieniu od poprzedniego komunikatu, nowy nie zawierał danych nt. wziętych do niewoli żołnierzy. Ich liczba musi jednak rosnąć ‒ wczoraj rano miało ich być ok. 200.

Co ciekawe, pierwszy komunikat na temat strat przeciwnika opublikowało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej. Agresorzy podają, że Ukraińcy mieli stracić: 48 stacji radiolokacyjnych, 31 zestawów przeciwlotniczych różnych typów (prawdopodobnie chodzi o mobilne wyrzutnie, a nie „zestawy" rozumiane jako jednostki ogniowe złożone z kilku wyrzutni oraz wozów kierowania ogniem i dowodzenia), osiem samolotów, siedem śmigłowców, 11 bezzałogowców (wszystkie statki powietrzne zniszczone w powietrzu ‒ nie podano informacji nt. strat w sprzęcie latającym na lotniskach), dwa zestrzelone pociski balistyczne systemu Toczka-U, 223 wozy bojowe (bez podziału na czołgi, bwp, transportery opancerzone itd.), 39 polowych wyrzutni rakietowych, 86 dział i moździerzy. Rosjanie mieli zaatakować 975 obiektów wojskowych, w tym 23 stanowiska dowodzenia i łączności. O stratach w ludziach nie ma informacji.

MTLB Szczątki 122 mm haubicy samobieżnej 2S1 Gwozdika, lokalizacja i przynależność nieznane.

MTLB Szczątki 122 mm haubicy samobieżnej 2S1 Gwozdika, lokalizacja i przynależność nieznane.

Internet

Czy straty przeciwnika podane przez obydwie strony są prawdziwe ‒ zapewne nie, ale sądząc po dostępnym w Internecie materiale fotograficznym i filmowym, szczególnie straty rosyjskie wydają się być poważne. Ukraińcom udało się m.in. zaatakować terytorium nieprzyjaciela i zniszczyć na lotnisku co najmniej jeden samolot rodziny Su-30SM. Z kolei Rosjanie nie wszystkimi swoimi „sukcesami" chwalą się równie chętnie.