Ukraińcy o rosyjskich stratach wojennych

Rosyjskie wojska na Ukrainie kontynuują ataki, jednak od początku inwazji ponoszą znaczne straty. Według źródeł ukraińskich rosyjskie straty w ludziach mają sięgać 3500 żołnierzy zabitych i ok. 200 wziętych do niewoli.

Publikacja: 28.02.2022 01:00

Płonący wrak rosyjskiego czołgu T-72B3 z dodatkowym pancerzem listwowym, mającym chronić go od głowi

Płonący wrak rosyjskiego czołgu T-72B3 z dodatkowym pancerzem listwowym, mającym chronić go od głowic kumulacyjnych broni przeciwpancernej piechoty.

Foto: Internet

Także wg ukraińskich doniesień, straty Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej w sprzęcie (stan na godzinę 7:00 czasu polskiego 26 lutego) wyglądać mają następująco: samoloty ‒ 26, śmigłowce ‒ 8, czołgi – 102, inne pojazdy opancerzone ‒ 536, systemy artyleryjskie ‒ 15, pojazdy logistyczne ‒ 17. Trudno powiedzieć, na ile są to dane wiarygodne. Zgodnie z dostępnym materiałem filmowym i fotograficznym, straty rosyjskie są rzeczywiście dosyć znaczne. Pewne jest m.in. zestrzelenie przez ukraińską obronę przeciwlotniczą co najmniej dwóch samolotów transportowych Ił-76MD w nocy z 25 na 26 lutego wraz z ładunkiem (zaopatrzenie lub żołnierze Wojsk Powietrznodesantowych), co potencjalnie oznacza znaczne duże straty w ludziach.

Złap mikołajkową okazję!

Czytaj dalej RP.PL.
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego
Materiał Promocyjny
Transformacja w miastach wymaga współpracy samorządu z biznesem i nauką