Aktualizacja: 08.12.2024 22:31 Publikacja: 28.02.2022 01:00
Płonący wrak rosyjskiego czołgu T-72B3 z dodatkowym pancerzem listwowym, mającym chronić go od głowic kumulacyjnych broni przeciwpancernej piechoty.
Foto: Internet
Także wg ukraińskich doniesień, straty Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej w sprzęcie (stan na godzinę 7:00 czasu polskiego 26 lutego) wyglądać mają następująco: samoloty ‒ 26, śmigłowce ‒ 8, czołgi – 102, inne pojazdy opancerzone ‒ 536, systemy artyleryjskie ‒ 15, pojazdy logistyczne ‒ 17. Trudno powiedzieć, na ile są to dane wiarygodne. Zgodnie z dostępnym materiałem filmowym i fotograficznym, straty rosyjskie są rzeczywiście dosyć znaczne. Pewne jest m.in. zestrzelenie przez ukraińską obronę przeciwlotniczą co najmniej dwóch samolotów transportowych Ił-76MD w nocy z 25 na 26 lutego wraz z ładunkiem (zaopatrzenie lub żołnierze Wojsk Powietrznodesantowych), co potencjalnie oznacza znaczne duże straty w ludziach.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Prezydent Joe Biden ogłosił w niedzielę, że siły zbrojne Stanów Zjednoczonych przeprowadziły ataki powietrzne w Syrii, aby powstrzymać Państwo Islamskie przed ponownym umocnieniem się po upadku rządu prezydenta Baszara Asada.
Od początku tego roku do końca listopada Chorwację odwiedziło 1,6 miliona Polaków. To o 7,5 procent więcej niż rok wcześniej - informuje na podstawie danych z systemu eVisitor dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce Małgorzata Kowalska.
Baszar Asad wraz z rodziną przylecieli do Moskwy. Rosja udzieliła im azylu "z powodów humanitarnych" - informuje prokremlowska agencja RIA Nowosti.
Prezydent Ukrainy „chciałby zawrzeć umowę” i „zatrzymać szaleństwo” - napisał prezydent-elekt USA Donald Trump. "Przymykanie oczu na okupację nie jest opcją" - odpowiada mu Wołdymyr Zełenski.
Kilka tysięcy żołnierzy Kremla nie zapobiegło upadkowi sojuszniczej rodziny Asadów. Teraz Moskwa ma ogromny kłopot z prowadzeniem interwencji w Afryce.
Ledwie 12 dni trwał marsz rebeliantów na Damaszek. Nieoczekiwanie syryjska dyktatura upadła prawie bez walki. Co się stało z dyktatorem?
Agencja egipskiego lotnictwa wojskowego przejęła od cywilnego urzędu GASC import strategicznych surowców, zwłaszcza pszenicy z Rosji., także innych surowców żywnościowych
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas