Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.12.2024 09:01 Publikacja: 06.10.2021 07:30
Foto: Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej
Próby pocisku w locie zakończono pomyślnie po wykonaniu „ponad 10” odpaleń ze stanowiska lądowego i fregaty Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Gorszkow projektu 22350. Ostatni test odbył się w lipcu tego roku na Morzu Białym. To jednak nie koniec tej fazy rozwoju nowego uzbrojenia hipersonicznego Kremla.
Jesienią ruszy kolejny etap prób morskich, tym razem obejmie on odpalenia z okrętu podwodnego z napędem jądrowym K-560 Siewierodwinsk projektu 885 Jasien’. Pierwsze zaplanowano na początek października i odbędzie się w położeniu nawodnym z okrętu znajdującego się na poligonie na Morzu Białym. Jeśli będzie udane, w listopadzie wykonane zostanie drugie strzelanie, tym razem z zanurzonej jednostki do celu morskiego. Do pierwszego odpalenia Cyrkona z okrętu podwodnego miało dojść już we wrześniu, ale termin przełożono na październik ze względu na konieczność przeprowadzenia wcześniej wszelkich niezbędnych przygotowań technicznych.
Fregata Admirał Fłota Sowietskowo Sojuza Gorszkow wystrzeliła pocisk hipersoniczny 3M22 Cyrkon do celu lądowego.
Agencja TASS informuje, że rosyjska armia testowała nową rakietę Cyrkon. Pocisk miał osiągnąć prędkość Mach 8, czyli 8-krotną prędkość dźwięku.
Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że 11 grudnia przeprowadzono kolejne odpalenie hipersonicznego pocisku manewrującego Cyrkon w ramach programu jego prób.
Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej ujawniło przeprowadzenie kolejnego udanego testu hipersonicznego pocisku rakietowego typu 3M22 Cyrkon.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Nie czekaj do nowego roku, by zadbać o siebie! Poznaj proste nawyki self-care, które wprowadzą równowagę, zdrowie i energię do Twojego życia.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas