Według upublicznionych informacji, umowa dotycząca wstępnej partii sprzętu została podpisana jeszcze w połowie 2021 r Pierwsze aparaty latające wraz z niezbędnym wyposażeniem naziemnym oraz uzbrojeniem miały już zostać dostarczone użytkownikowi. Dodatkowo umowa objęła współprace przy rozwoju i produkcji bezzałogowych aparatów latających Turkish Aerospace Industries Anka-S. W przypadku systemu Bayraktar TB2 brak oficjalnych informacji o liczbie zamówionych zestawów, natomiast część mediów lokalnych sugeruje możliwość ich licencyjnej produkcji na terytorium Pakistanu. Nie byłoby to niczym niezwykłym, gdyż firma Baykar chce zbudować swoje centrum produkcyjne także na Ukrainie. Ze względów politycznych, pakistańskie Bayraktary najprawdopodobniej mają tureckie zamienniki zespołów pochodzących z państw zachodnich (m.in. głowic optoelektronicznych i silników).

Dotychczas fakt zawarcia umowy z Pakistanem nie został upubliczniany przez turecką firmę, ponieważ w przypadku braku zgody odbiorcy na ogłoszenie szczegółów, a nawet faktu zawarcia umowy, publikację ewentualnych komunikatów medialnych pozostawia się kontrahentowi. W ostatnich tygodniach na zakup tureckich bezzałogowców zdecydowały się Irak i Kirgistan, o czym oficjalnie poinformowano.

W ostatnich dniach można zauważyć rosnącą aktywność władz Pakistanu w obszarze modernizacji lotnictwa wojskowego. Poza zakupem Bayraktarów TB2 potwierdzono fakt zakupu w Chińskiej Republice Ludowo-Demokratycznej wielozadaniowych samolotów bojowych J-10C i uruchomieniu negocjacji w sprawie zakupu śmigłowców bojowych Z-10ME. Całość działań ma na celu zwiększenie potencjału operacyjnego lotnictwa, co ma związek z rywalizacją z Indiami, a także lokalnymi potrzebami ukierunkowanymi na zwalczanie radykalnych grup islamskich działających na terytorium Pakistanu. Co ciekawe, według źródeł pakistańskich, TB2 mają stanowić odpowiedź na zakup przez Indie rosyjskiego systemu przeciwlotniczego S-400. Rzekomo testy związane z możliwością skutecznego zwalczania tego typu celów przez system TB2 były prowadzone przez Turków w ubiegłym roku na własnym terytorium.