Okazały moduł startowy dla pocisków przechwytujących PAC-3 MSE zadebiutuje na kieleckiej wystawie w bojowej konfiguracji – obiecuje producent.
Czytaj także: Koronawirus nie zaszkodził produkcji wyrzutni patriotów
Premiera polskich elementów systemu Patriot – oprócz wyrzutni zobaczymy przygotowany dla programu “Wisła” ciągnik C882.57 Jelcza, a także dostosowane przez grudziądzkie Wojskowe Zakłady Uzbrojenia do obsługi antyrakietowej broni specjalne przyczepy – otoczona jest na razie dyskrecją. Radar zajrzał za kulisy przedsięwzięcia.
Z opanowaniem technologii M903 podkarpacka HSW nie miała ponoć kłopotów. Nawet ryzyka związane z utrudnieniami spowodowanymi nawrotami pandemii nie zatrzymały terminowej realizacji zadania. To ważne , bo stalowowolski zakład na zlecenie Raytheon Missiles & Defense na biznesowych zasadach wykona wszystkie wyrzutnie dla dwóch baterii Patriot przewidzianych w I fazie realizacji programu “Wisła” . To 16 seryjnych urządzeń plus jedno testowe.
Wirtualne narzędzia pomogły w pandemii
Mimo problemów związanych z pandemią Covid -19 amerykańskim i polskim firmom zaangażowanym w budowę antyrakietowej tarczy “Wisła” udało się wyprzedzić harmonogram. Pierwsza z dwóch zamówionych baterii Patriot będzie gotowa przed czasem – w końcu obecnego lub na początku 2022 r. -zapewniła Shawn Rantas dyrektor program Patriot – Wisła w Raytheon Missiles & Defense.