Zmiany w zarządzie Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Dariusz Gwizdała. Fot./PGZ

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej powołała Dariusza Gwizdałę, dotychczasowego Zastępcę Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, na stanowisko na stanowisko członka zarządu spółki.

Dariusz Gwizdała z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył studia na Wydziale Prawa
i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie oraz aplikację kontrolerską Najwyższej Izby Kontroli.

Od roku 1998 do 2005 r. pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i w Urzędzie miasta stołecznego Warszawy. W latach 2005-2006 był doradcą Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji. W 2006 r. został dyrektorem Gabinetu Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a w 2007 r. dyrektorem Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W 2007 r. ponownie został dyrektorem Gabinetu Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i funkcję tę sprawował do roku 2009, kiedy objął obowiązki zastępcy dyrektora Gabinetu Szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Czytaj także: Polska Grupa Zbrojeniowa patrzy za ocean

W latach 2011-2015 pracował w Najwyższej Izbie Kontroli. W sierpniu 2015 r. został wyznaczony na stanowisko dyrektora Gabinetu Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
1 listopada 2016 r. Prezydent RP Andrzej Duda powołał Dariusza Gwizdałę na stanowisko Zastępcy Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Australijska flota podwodna idzie do wymiany

Australia podpisała kontrakt na budowę dla Royal Australian Navy dwunastu okrętów podwodnych typu Attack. ...

Amerykańskie F-35 na brytyjskim lotniskowcu

Możliwe, że już w 2021 r. dojdzie do operowania amerykańskiej eskadry samolotów wielozadaniowych F-35B ...

Ministerstwo Obrony Narodowej o Krylu i Danach

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz odpowiedział na interpelacje poselskie, wystosowane do resortu obrony m.in. ...