Aktualizacja: 24.03.2025 00:24 Publikacja: 13.05.2022 19:57
Finlandia i Szwecja zapewne niedługo podejmą formalne kroki do członkostwa w NATO.
Foto: Maavoimat
Obydwoje polityków oświadczyli, że „członkostwo w NATO wzmocniłoby bezpieczeństwo Finlandii" a ponadto „jako członek NATO Finlandia wzmocniłaby cały Sojusz". Prezydent i premier Finlandii przekonują, że „Finlandia musi bezzwłocznie wystąpić o członkostwo w NATO". Według nich „stosowne polityczne kroki potrzebne do formalnego podjęcia tej decyzji zostaną podjęte w ciągu kilku najbliższych dni". W oświadczeniu poinformowano także, że stosowne dyskusje i konsultacje na temat dołączenia neutralnej dotychczas Finlandii do NATO trwały przez kilka tygodni. Wynikało to z przeprowadzenia niezbędnej kampanii informacyjnej i przeprowadzenia badań opinii publicznej, a także z konieczności przeprowadzenia konsultacji międzynarodowych, szczególnie z członkami NATO oraz sąsiednim Królestwem Szwecji.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Pracodawca, który przetwarza dane z jawnych rejestrów, np. CEIDG, w celu uzasadnienia wypowiedzenia, nie łamie RODO.
Czy Europa może liczyć, że bank centralny USA zapewni jej dopływ dolarów w czasie napięć rynkowych – zastanawiają się przedstawiciele banków centralnych i organów nadzoru finansowego. Są oni zdania, że wysoce nierealne byłoby niedotrzymanie przez Fed swych zobowiązań, a sam bank nie dał ani razu do zrozumienia, że mógłby tak postąpić.
W Ciepielowie zostanie odsłonięty pomnik zamordowanych przez Niemców rodzin Kosiorów, Skoczylasów, Kowalskich i Obuchowiczów. Zginęli, bo pomagali Żydom. Od pomysłu na pomnik do realizacji projektu minęło 30 lat.
Będzie nowy mikrolas w Gdańsku, a w Krakowie las powstanie przy ul. Węgrzeckiej. Wspólne sadzenie drzew przez mieszkańców w obu miastach zaplanowano na sobotę.
Była pływaczka Kirsty Coventry stanie na czele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale dopiero czas pokaże, czy wybije się na niezależność i ucieknie z cienia poprzednika.
Agencja Moody’s poinformowała o zakończeniu okresowego przeglądu ratingu Polski. Ocena znajduje się na poziomie A2 dla długoterminowego długu i ma stabilną perspektywę.
Rząd ma szansę stworzyć unikalny model wzmocnienia odporności społecznej na różne zagrożenia, nie tylko ze wschodu. Kluczem jest edukacja.
Nowa edycja programu Czyste Powietrze ma zwiększyć jego efektywność i transparentność. „Zapewniamy, że stanie się on bardziej dostępny dla tych, którzy najbardziej go potrzebują, a dofinansowanie trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – mówi Dorota Zawadzka-Stępniak, prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas