Aktualizacja: 08.12.2024 20:25 Publikacja: 28.02.2022 12:55
Firma Krauss-Maffei Wegmann zaoferowała Ukrainie ok. 50 artyleryjskich zestawów przeciwlotniczych Gepard. Wątpliwe jednak, by dostawa została zrealizowana. Na zdjęciu zestaw Gepard używany przez Siły Zbrojne Rumunii.
Foto: US Army/Pfc. Jacob Bradford
Deklarację zgłosił w wywiadzie dla „Die Welt" prezes KMW Ralf Ketzel. Poinformował, że firma ma w swoich składach ok. 50 zestawów przeciwlotniczych Flakpanzer Gepard, które jest gotowa przekazać Ukrainie. Według Ketzela, ich rozkonserwowanie jest możliwe w stosunkowo krótkim czasie. Stwierdził on, że Gepardy mogłyby zostać użyte przez Siły Zbrojne Ukrainy m.in. do ochrony wojsk przed amunicją krążącą czy rozpoznawczymi bezzałogowcami Propozycja ta czeka na decyzje polityczne, zwłaszcza Ukrainy (która nie musi być zainteresowana obecnie bronią wymagającą długotrwałego szkolenia obsług) jak i niemieckiego rządu.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Od początku tego roku do końca listopada Chorwację odwiedziło 1,6 miliona Polaków. To o 7,5 procent więcej niż rok wcześniej - informuje na podstawie danych z systemu eVisitor dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce Małgorzata Kowalska.
Baszar Asad wraz z rodziną przylecieli do Moskwy. Rosja udzieliła im azylu "z powodów humanitarnych" - informuje prokremlowska agencja RIA Nowosti.
Prezydent Ukrainy „chciałby zawrzeć umowę” i „zatrzymać szaleństwo” - napisał prezydent-elekt USA Donald Trump. "Przymykanie oczu na okupację nie jest opcją" - odpowiada mu Wołdymyr Zełenski.
Kilka tysięcy żołnierzy Kremla nie zapobiegło upadkowi sojuszniczej rodziny Asadów. Teraz Moskwa ma ogromny kłopot z prowadzeniem interwencji w Afryce.
Agencja egipskiego lotnictwa wojskowego przejęła od cywilnego urzędu GASC import strategicznych surowców, zwłaszcza pszenicy z Rosji., także innych surowców żywnościowych
Lider CDU/CSU, wracając z Kijowa, miałby w połowie tygodnia spotkać się w Warszawie z Donaldem Tuskiem, Rafałem Trzaskowskim i Radosławem Sikorskim – dowiaduje się „Rzeczpospolita”.
Baszar Asad zamienił Syrię w arenę ambicji Iranu, szerzył podziały religijne i promował korupcję. Dziś, dzięki łasce Bożej i krwi męczenników, Syria została wyzwolona - powiedział przywódca rebeliantów Abu Muhammad al-Dżaulani do tłumu Syryjczyków zgromadzonych w meczecie Umajjadów w Damaszku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas