Umowa reguluje zagadnienia związane z: zakupem podzespołów, części zamiennych i wyposażenia, zakresem prac obsługowych oraz remontowych i zarządzaniem całym procesem. Bieżący stan pojazdów będzie monitorowany zarówno przez użytkownika, jak i przez producenta, a cały proces nadzorować będzie Laboratorium Integracji Systemów FLO. Dzięki temu możliwa będzie optymalizacja osiągów, możliwości i dostępności wszystkich pojazdów w skali całej floty. Umowa ma obowiązywać przez siedem lat.

Haeren eksploatują obecnie 144 wozy bojowe i pojazdy wsparcia należące do rodziny CV90: 74 bojowe wozy piechoty, 21 pojazdów rozpoznawczych, 15 wozów dowodzenia, 16 pojazdów wsparcia inżynieryjnego i 16 wielozadaniowych pojazdów do nauki jazdy. W lutym ubiegłego roku Norwegia zamówiła 20 dodatkowych pojazdów rodziny CV90 w dwóch wersjach: transportera wielozadaniowego (osiem) i pojazdu inżynieryjnego (12). Mają one zwiększyć możliwość nielicznych norweskich pododdziałów pancernych i zmechanizowanych. Wozy trafią do użytkownika w 2023 r. Jak ich wejście do służby będzie się miało do umowy o wsparciu eksploatacji floty norweskich CV90 ‒ nie wiadomo, być może będzie potrzebny aneks.

Jest to już druga umowa dotycząca zabezpieczenia eksploatacji CV90, jaką koncern BAE Systems zawarł w ciągu ostatnich miesięcy. W listopadzie podobną umowę podpisano z Królestwem Szwecji.