Nadal widzimy duży popyt na PAC-3MSE na całym świecie i jesteśmy zobowiązani do najbardziej efektywnej produkcji, aby zapewnić naszym klientom unikalną technologię obrony przeciwrakietowej, która odstrasza nawet najbardziej zaawansowane zagrożenia – powiedziała Brenda Davidson, wiceprezes programów PAC-3 w Lockheed Martin Missiles and Fire Control.

Lockheed Martin stale zwiększa produkcję PAC-3MSE od czasu podjęcia w 2018 r. decyzji o rozpoczęciu ich pełnoskalowej produkcji. Firma spodziewa się wzrostu rocznej produkcji nawet do 500 PAC-3MSE do 2024 r. Zwiększona wydajność będzie częściowo wspierana przez rozbudowę budynku montażowego w zakładzie Camden w stanie Arkansas, który ma rozpocząć działalność produkcyjną w drugim kwartale 2022 r.

Z innych wiadomości dotyczących PAC-3, w trakcie odbywających się 4 listopada testów w locie Lockheed Martin osiągnął znaczący sukces programu, odpalając pocisk PAC-3MSE pod kontrolą Zintegrowanego Systemu Dowodzenia Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej (IBCS) US Army.

Pocisk PAC-3 kontynuuje tradycję naszej bogatej historii w dostarczaniu niezawodnej i innowacyjnej obrony przeciwrakietowej, jednocześnie demonstrując naszą gotowość do realizacji jednego z najważniejszych priorytetów modernizacyjnych U.S. Army, aby zawsze wyprzedzać możliwe zaawansowane zagrożenia – dodała Brenda Davidson.

Pocisk PAC-3MSE, będący ulepszoną wersją sprawdzonego w działaniach bojowych pocisku PAC-3CRI, wyposażony jest w dwuimpulsowy silnik rakietowy na paliwo stałe, zapewniający lepsze charakterystyki zasięgu i wysokości lotu zwalczanych celów, w tym taktycznych pocisków balistycznych, pocisków manewrujących i samolotów.

Lockheed Martin