Lockheed Martin dostarczył tysięczny pocisk PAC-3MSE

W ubiegłym roku, w odpowiedzi na prośbę rządu Stanów Zjednoczonych, Lockheed Martin podjął wysiłki na rzecz wyprodukowania większej niż wcześniej liczby kierowanych pocisków przeciwlotniczych PAC-3MSE. Dzięki temu ukończono niedawno produkcję tysięcznej rakiety tego typu.

Publikacja: 19.11.2021 09:05

Start pocisku kierowanego PAC-3MSE.

Start pocisku kierowanego PAC-3MSE.

Foto: Lockheed Martin

Nadal widzimy duży popyt na PAC-3MSE na całym świecie i jesteśmy zobowiązani do najbardziej efektywnej produkcji, aby zapewnić naszym klientom unikalną technologię obrony przeciwrakietowej, która odstrasza nawet najbardziej zaawansowane zagrożenia – powiedziała Brenda Davidson, wiceprezes programów PAC-3 w Lockheed Martin Missiles and Fire Control.

Lockheed Martin stale zwiększa produkcję PAC-3MSE od czasu podjęcia w 2018 r. decyzji o rozpoczęciu ich pełnoskalowej produkcji. Firma spodziewa się wzrostu rocznej produkcji nawet do 500 PAC-3MSE do 2024 r. Zwiększona wydajność będzie częściowo wspierana przez rozbudowę budynku montażowego w zakładzie Camden w stanie Arkansas, który ma rozpocząć działalność produkcyjną w drugim kwartale 2022 r.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego