Leonardo ma za sobą bardzo udany rok. W przedstawionym sprawozdaniu finansowym spółka pochwaliła się wynikami, które w wielu miejscach przebiły oczekiwania. W analizowanym okresie włoski gigant zanotował przychód na poziomie 12,4 mld euro, co oznacza skok 32 proc. rok do roku. Zysk netto wyniósł 510 mln euro i jest to wynik o 83 proc. lepszy, niż w 2017 r.

Z zaprezentowanych wyników na uwagę zasługuje także znaczny skok wartości zamówień. W 2018 r. spółka zdobyła kontrakty na łączną kwotę 15,3 mld euro. Jest to skok o 32 proc. w ujęciu rok do roku. Całkowita wartość portfela zamówień wynosi 36,1 mld euro, co jest rekordowym wynikiem w historii spółki.

– Rok 2018 stanowił kluczowy krok w realizacji Planu Przemysłowego: wszystkie niezbędne działania zostały wdrożone i zrealizowaliśmy wszystko to, co obiecaliśmy. Osiągnęliśmy cele i przekroczyliśmy założenia. Jesteśmy pewni swojej zdolności osiągnięcia wszystkich celów określonych w Planie Przemysłowym. Wzrostu przychodów przy ścisłej kontroli kosztów, doprowadzenia Grupy do dwucyfrowej rentowności oraz znacznego generowania gotówki począwszy od 2020 r. W ciągu kolejnych lat chcemy przyspieszać́ na drodze, jaką obraliśmy w celu osiągnięcia zrównoważonego wzrostu – wyjaśnia cytowany w komunikacie Alessandro Profumo, CEO Leonardo.

Czytaj także: Śmigła Leonardo popilnują amerykańskich rakiet