Aktualizacja: 08.12.2024 22:18 Publikacja: 17.03.2021 12:56
Foto: Raytheon Missile&Defense przetestował możliwość odpalenia pocisku przeciwlotniczego Stinger z wykorzystaniem nowego zespołu celowniczo-startowego LWCLU zestawu przeciwpancernego Javelin. Na zdjęciu odpalenie Stingera ze standardowej wyrzutni przenośnej...
Stinger ‒ zapewne w konfiguracji do zestawu Avenger lub w lotniczej odmianie AIM-92 ‒ został połączony z nowym zespołem celowniczo-startowym LWCLU (Lightweight Command Launch Unit) do Javelina. Pocisk został wystrzelony do bezzałogowca nieujawnionego typu. Cel został zniszczony. Test przeprowadzono w bazie Sił Powietrznych Eglin w stanie Floryda, a pocisk odpalił żołnierz Gwardii Narodowej stanu Mississippi. Obsługa wyrzutni miała do dyspozycji dane z symulatora stacji radiolokacyjnej Sentinel i systemu dowodzenia FAAD/C2. Ułatwiły one wykrycie i śledzenie lotu celu.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Wojskowe Zakłady Lotnicze WZL1 S.A. są gotowe do utworzenia Autoryzowanego Centrum Serwisowego silników do dostarczanych do Polski czołgów M1A1 i M1A2 Abrams. Odpowiednią umowę wynegocjowali z Amerykanami z Honeywell.
Wojsko nie zareklamowało zimowych butów, ale prokurator wojskowy oskarżył producenta o oszustwo na gigantyczną kwotę. Sąd Okręgowy w Krakowie oczyścił go teraz z zarzutów.
Podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej opracowali aplikację, która wspiera działania żołnierzy wojska polskiego na granicy z Białorusią.
Bezzałogowy samolot X-65 CRANE, ze skrzydłami w kształcie rombu, ma wykonać pierwszy lot latem 2025 roku. Może oznaczać jedną z największych rewolucji w historii lotnictwa.
Chińscy naukowcy osiągnęli przełom w pracach nad nową metodą wykrywania okrętów podwodnych dzięki bardzo czułym nadprzewodzącym urządzeniom kwantowym. Amerykanom ciężko będzie się ukryć.
W USA powstaną anteny mikrofalowe do niszczenia dronów oraz innych zagrożeń powietrznych. Amerykańska armia zleciła firmie Raytheon, a dokładniej jej spółce zależnej RTX, zaprojektowanie i zbudowanie takiego mobilnego systemu obrony.
Roboty firmy Ghost Robotics nie tylko wspinają się, biegają czy pływają, można je także uzbroić i wysłać do walki. Armia izraelska kupiła trzy uzbrojone egzemplarze, które potrafią namierzać wroga nawet w nocy.
„Moc” – tak nazywa się wynalazek Pekinu, który może trafić do arsenału chińskiej armii lub agencji kosmicznej. Mowa o broni, która nie ma na celu niszczenia wrogich celów, lecz zdalne przejmowanie nad nimi kontroli czy przemieszczanie przedmiotów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas