Raytheon testuje odpalenie Stingera z wyrzutni Javelina

Raytheon Missiles&Defense, należąca do koncernu Raytheon Technologies, poinformowała o przeprowadzeniu doświadczalnego odpalenia kierowanego pocisku przeciwlotniczego bliskiego zasięgu FIM-92 Stinger z wyrzutni do przeciwpancernego zestawu rakietowego FGM-148 Javelin. Test przebiegł pomyślnie.

Publikacja: 17.03.2021 12:56

Raytheon testuje odpalenie Stingera z wyrzutni Javelina

Foto: Raytheon Missile&Defense przetestował możliwość odpalenia pocisku przeciwlotniczego Stinger z wykorzystaniem nowego zespołu celowniczo-startowego LWCLU zestawu przeciwpancernego Javelin. Na zdjęciu odpalenie Stingera ze standardowej wyrzutni przenośnej...

Stinger ‒ zapewne w konfiguracji do zestawu Avenger lub w lotniczej odmianie AIM-92 ‒ został połączony z nowym zespołem celowniczo-startowym LWCLU (Lightweight Command Launch Unit) do Javelina. Pocisk został wystrzelony do bezzałogowca nieujawnionego typu. Cel został zniszczony. Test przeprowadzono w bazie Sił Powietrznych Eglin w stanie Floryda, a pocisk odpalił żołnierz Gwardii Narodowej stanu Mississippi. Obsługa wyrzutni miała do dyspozycji dane z symulatora stacji radiolokacyjnej Sentinel i systemu dowodzenia FAAD/C2. Ułatwiły one wykrycie i śledzenie lotu celu.

Złap mikołajkową okazję!

Czytaj dalej RP.PL.
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego
Materiał Promocyjny
Transformacja w miastach wymaga współpracy samorządu z biznesem i nauką