W kolejnych latach swoich patronów – słynnych pilotów myśliwskich polskiego lotnictwa ‒ otrzymywały sukcesywnie kolejne myśliwce MiG-29 23. BLT.
Kolegom z Mińska Mazowieckiego pozazdrościli także lotnicy z 22. BLT z Malborka, także eksploatujący MiG-29. Jako pierwszy okolicznościowe malowanie – odznakę pamiątkową jednostki na grzbiecie i sylwetki gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego z różnych okresów jego służby (od lutego 2015 r. patrona malborskiej bazy), na wewnętrznych powierzchniach stateczników pionowych – otrzymał MiG 29 UB nr 4105 w lipcu 2015 r. Malowanie naniesiono podczas obsługi maszyny w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy.
W grudniu ubiegłego roku okolicznościowe malowanie otrzymał w ramach okresowego przeglądu w WZL nr 2 drugi malborski MiG-29 – jednomiejscowa maszyna nr 4120. Malowanie zostało poświęcone rocznicy 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. Na grzbiecie kadłuba namalowano: portret marszałka Józefa Piłsudskiego, odznakę pilota i członka personelu latającego (tzw. gapę) i dwie flagi z datami 1918 i 2018, na wewnętrznych powierzchniach stateczników pionowych namalowano sylwetki por. pil. (kpt. pil.) Stefana Bastyra i por. obs. (gen. bryg.) Janusza de Beauraina. Piloci ci zapisali się na zawsze w historii polskich skrzydeł wykonując 5 listopada 1918 r. lot samolotem Hansa-Brandenburg C.I na bombardowanie pozycji Ukraińców po Lwowem – misję uznaną za pierwszy lot bojowy polskiego samolotu wojskowego.
Samolot z nowym malowaniem przyleciał na macierzyste lotnisko 23 stycznia 2019 r.