Przetarg miał wyłonić podmiot, który wykona budowę drogi dojazdowej łączącą płytę Cargo z drogą kołowania G. Zgodnie z upublicznionymi informacjami miała ona mieć długość 110 m długości i 6 m szerokości (a do tego pobocza o szerokości 1,5 m z każdej strony). Jedynym kryterium podlegającym ocenie miał być koszt. Inwestor przeznaczył na ten cel do 233 tys. zł brutto. Ostatecznie do przetargu nie zgłosił się żaden oferent.

Czytaj także: Kontrakt na F-35 podpisany. Wzmocni nasze bezpieczeństwo

Zgodnie z upublicznionymi informacjami, 21. Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie przejdzie w najbliższych latach poważną modernizację. Zmiany pozwolą na stacjonowanie w niej nowoczesnych wielozadaniowych samolotów bojowych, które zastąpią obecnie eksploatowane maszyny myśliwsko-bombowe Su-22M4/UM3K. Świdwin może stać się bazą dla jednej z eskadr samolotów 5. generacji Lockheed Martin F-35A Lightning II. Możliwe również, że zostaną przeniesione tam F-16 Jastrząb.

"Su-22. Fot./21. BLT."

W 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwidwinie stacjonują obecnie samoloty myśliwsko-bombowe Su-22, które w najbliższych latach zostaną wycofane z eksploatacji. Fot./21. BLT.

radar.rp.pl