Opóźnienia w modernizacji 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie

21. Baza Lotnictwa Taktycznego Świdwidwinie. Fot./21. BLT.
21. Baza Lotnictwa Taktycznego Świdwidwinie. Fot./21. BLT.
21. Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwidwinie. Fot./21. BLT.

17. Terenowy Oddział Lotniskowy z Gdańska unieważnił postępowanie przetargowe dotyczącego I etapu modernizacji 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

Przetarg miał wyłonić podmiot, który wykona budowę drogi dojazdowej łączącą płytę Cargo z drogą kołowania G. Zgodnie z upublicznionymi informacjami miała ona mieć długość 110 m długości i 6 m szerokości (a do tego pobocza o szerokości 1,5 m z każdej strony). Jedynym kryterium podlegającym ocenie miał być koszt. Inwestor przeznaczył na ten cel do 233 tys. zł brutto. Ostatecznie do przetargu nie zgłosił się żaden oferent.

Czytaj także: Kontrakt na F-35 podpisany. Wzmocni nasze bezpieczeństwo

Zgodnie z upublicznionymi informacjami, 21. Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie przejdzie w najbliższych latach poważną modernizację. Zmiany pozwolą na stacjonowanie w niej nowoczesnych wielozadaniowych samolotów bojowych, które zastąpią obecnie eksploatowane maszyny myśliwsko-bombowe Su-22M4/UM3K. Świdwin może stać się bazą dla jednej z eskadr samolotów 5. generacji Lockheed Martin F-35A Lightning II. Możliwe również, że zostaną przeniesione tam F-16 Jastrząb.

Su-22. Fot./21. BLT.
W 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwidwinie stacjonują obecnie samoloty myśliwsko-bombowe Su-22, które w najbliższych latach zostaną wycofane z eksploatacji. Fot./21. BLT.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Pierwszy zrzut nowej bomby z Super Horneta

Raytheon przeprowadził pierwszy zrzut bomby kierowanej GBU-53/B StormBreaker z samolotu Boeing F/A-18E/F Super Hornet. ...

MSPO 2019: Innowacyjna „Bystra” zakontraktowana

Inspektorat Uzbrojenia MON podpisał umowę z PGZ/PIT–Radwar na zakup 16 stacji radiolokacyjnych „Bystra”. To ...

Leopard 2PL. Fot./18. DZ/szer. P. Bednarczyk.

Posłowie pytają MON o modernizację Leopardów 2

Na stronach Sejmu opublikowano interpelację poselską dotyczącą modernizacji czołgów Leopard 2A4 do wersji 2PL. ...