Opóźnienia w modernizacji 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie

21. Baza Lotnictwa Taktycznego Świdwidwinie. Fot./21. BLT.
21. Baza Lotnictwa Taktycznego Świdwidwinie. Fot./21. BLT.
21. Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwidwinie. Fot./21. BLT.

17. Terenowy Oddział Lotniskowy z Gdańska unieważnił postępowanie przetargowe dotyczącego I etapu modernizacji 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

Przetarg miał wyłonić podmiot, który wykona budowę drogi dojazdowej łączącą płytę Cargo z drogą kołowania G. Zgodnie z upublicznionymi informacjami miała ona mieć długość 110 m długości i 6 m szerokości (a do tego pobocza o szerokości 1,5 m z każdej strony). Jedynym kryterium podlegającym ocenie miał być koszt. Inwestor przeznaczył na ten cel do 233 tys. zł brutto. Ostatecznie do przetargu nie zgłosił się żaden oferent.

Czytaj także: Kontrakt na F-35 podpisany. Wzmocni nasze bezpieczeństwo

Zgodnie z upublicznionymi informacjami, 21. Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie przejdzie w najbliższych latach poważną modernizację. Zmiany pozwolą na stacjonowanie w niej nowoczesnych wielozadaniowych samolotów bojowych, które zastąpią obecnie eksploatowane maszyny myśliwsko-bombowe Su-22M4/UM3K. Świdwin może stać się bazą dla jednej z eskadr samolotów 5. generacji Lockheed Martin F-35A Lightning II. Możliwe również, że zostaną przeniesione tam F-16 Jastrząb.

Su-22. Fot./21. BLT.
W 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwidwinie stacjonują obecnie samoloty myśliwsko-bombowe Su-22, które w najbliższych latach zostaną wycofane z eksploatacji. Fot./21. BLT.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Kolejne Groty dla Straży Granicznej

Komenda Główna Straży Granicznej podpisała umowę z Fabryką Broni „Łucznik”-Radom na dostawy partii karabinków ...

Konkurencyjne miejsca pracy i wysoka wartość dodana

Doświadczenia zarówno USA jak i rozwiniętych państw Zachodniej Europy wskazują wyraźnie, że silny sektor ...

KC-46A wracają do przewozu pasażerów i ładunków

Dowództwo US Air Force cofnęło zakaz wykorzystania wielozadaniowych samolotów tankowania powietrznego Boeing KC-46A Pegasus ...