Broń do systemu treningowego Śnieżnik

Uniwersalny karabin maszynowy UKM-2000P dostosowany do wykorzystania w systemie Śnieżnik. Fot./WITU.

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia z Zielonki podpisał umowy z Zakładami Mechanicznymi Tarnów dotyczącej zakupu i dostawy partii zmodyfikowanych 7,62 mm uniwersalnych karabinów maszynowych UKM-2000P, które będą stanowić element systemu szkolno-treningowego Śnieżnik.

Postępowanie dotyczące zamówienia zostało ogłoszone w październiku ubiegłego roku, a podpisanie umowy nastąpiło 30 grudnia. ZM Tarnów dostarczą osiemnaście zmodyfikowanych UKM-2000P ‒ bez zamka i suwadła ‒ i jeden zmodyfikowany UKM-2000P bez zamka. Całość wyceniono na 1,4 mln złotych brutto.

Czytaj także: Wojsko kupuje części zamienne z Tarnowa

Broń zostanie wykorzystania do rozwoju systemu Śnieżnik, który od kilku lat jest standardowym systemem do szkolenia wykorzystania broni strzeleckiej i lekkiej broni wsparcia w Siłach Zbrojnych RP. Każdy zestaw, w celu zwiększenia realizmu szkolenia, wykorzystuje oryginalną broń, która została wcześniej zmodyfikowana i pozbawiona cech bojowych. Modyfikacja obejmuje m.in. pneumatyczny system przeładowania i strzelania, który pozwala na uzyskanie efektu odrzutu. Dodatkowo każdy egzemplarz otrzymuje moduł komunikacji, który umożliwia przekazywanie danych do systemu.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Kolejny krok w modernizacji greckich F-16

Grecja wykonała kolejny krok związany z modernizacją posiadanej floty samolotów F-16 do standardu F-16V. ...

Japonia wzmacnia flotę

Japońskie Siły Samoobrony wcieliły do służby niszczyciel JS Shiranui (DD-120). To już drugi okręt ...

Amerykańska baza w Redzikowie nabiera kształtów

Departament Obrony USA opublikował serię zdjęć dokumentujących postępy budowy instalacji przeciwrakietowej systemu Aegis Ashore ...