Powstanie linii jest efektem wieloletniej realizacji zobowiązań offsetowych pierwszej fazy Programu Wisła. WZL1 uczestniczą w Programie jako członek konsorcjum, w skład którego wchodzą spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
- Gratulujemy WZL1 sukcesu i dołączenia do wąskiego grona certyfikowanych poddostawców komponentów systemu Patriot w ramach Grupy PGZ – powiedział Krzysztof Trofiniak, prezes PGZ.
- Oczekujemy długoterminowego partnerstwa biznesowego z Lockheed Martin, wspierającego bezpieczeństwo narodowe Polski i eksport kontenerów startowych do innych użytkowników PAC-3 MSE na całym świecie - mówił.
Uczestnictwo w Programie Wisła jest jednym z przykładów wsparcia Sił Zbrojnych RP przez WZL1. Działania te wpływają również na rozszerzenie możliwości technicznych i logistycznych w zakresie usług serwisowych oraz produkcyjnych realizowanych przez WZL1 dla nowo pozyskiwanego sprzętu, wzmacniając jednocześnie bezpieczeństwo Polski.
- Lockheed Martin zainwestował w stworzenie tej zdolności we współpracy z WZL1, ponieważ widzimy wartość długoterminowej współpracy z polskim przemysłem obronnym, w tym z WZL1 – powiedział Robert Orzyłowski, dyrektor na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią (CEE) w Lockheed Martin.