Nowe trendy dotyczą nie tylko włoskiej zbrojeniówki, to ogólnoeuropejskie tendencje które skłoniły nie tylko fabryki awiacyjne i kosmiczne ale całe sektory zbrojeniowe w UE do przestawienia zwrotnic i nadania priorytetu działaniom, które mają ofertę sprzętową dla wojska dostosować do aktualnych zagrożeń.
- Wprowadzając w ostatnich tygodniach nową strategię rozwoju firmy w Leonardo zapewniliśmy priorytet innowacjom które wychodzą naprzeciw wyzwaniom: konieczności podtrzymania gotowości operacyjnej odbiorcom naszego sprzętu, jak najszybszemu uzupełnianiu luk w zdolnościach bojowych, odnawianiu obronnych strategicznych zasobów w narodowych arsenałach i zagwarantowaniu użytkownikom sprzętu suwerenności operacyjnej - tłumaczył polskim przedsiębiorcom i wojskowym – uczestnikom Forum gen. Calcedonio Aurelio Boscarino – odpowiadający za realizację programów rozwojowych w Leonardo.
Podobne priorytety
Czołowi managerowie włoskiego technologiczno – obronnego giganta obecni na konferencji w Warszawie przekonywali, że uderzająco wiele programów zbrojeniowych i wniosków modernizacyjnych nakreślonych w planach Leonardo po doświadczeniach z napaści Putina na sąsiadów zza polskiej wschodniej granicy jest dziś zbieżnych z wynikami polskich analiz dotyczących modernizacji Sił Zbrojnych RP.
Dario Peirone reprezentujący industrialno - badawcze zagłębie lotniczo technologiczne z Piemontu radził, by maksymalnie wykorzystać tę zgodność w prognozowaniu potrzeb i zagrożeń do zintensyfikowania włosko-polskiej współpracy, która powinna objąć także małe i średnie firmy a także całe branżowe klastry.
- W Turynie w samym końcu listopada zaplanowaliśmy lotniczo obronne spotkanie, które ma przecierać szlaki przedsiębiorcom i ośrodkom badawczym. Zgłosiło się 1600 uczestników z 30 krajów zainteresowanych rozwijaniem kooperacji.