W opublikowanym przez spółkę komunikacie, niestety, próżno szukać szczegółów dotyczących transakcji. Nie wiemy zatem nie tyko ile i jakie karabinki znalazły nabywcę, o jakiej kwocie mowa, czy kiedy trafią do nabywcy. Spółka informuje jedynie, że kontrakt to efekt wieloletniej współpracy z Grupy PGZ z państwami Afryki w zakresie indywidualnego wyposażenia i uzbrojenia żołnierzy.

- Jesteśmy szczęśliwi, że nasi partnerzy po raz kolejny obdarzyli nas swoim zaufaniem, kupując nowoczesny sprzęt produkowany w zakładach Grupy PGZ. To dla nas powód do dumy i jednocześnie potwierdzenie, że nasze wyroby prezentują najwyższą jakość i spełniają wymagania współczesnego pola walki - wskazuje cytowany w komunikacie Sebastian Chwałek, prezes PGZ.

- Cieszymy się, że współpraca w zakresie nowoczesnych systemów uzbrojenia wpisuje się również w szerszą kooperację pomiędzy Polską i Afryką na szczeblu gospodarczym i politycznym - podkreśla.

Warto tutaj zaznaczyć, że podpisana umowa to kolejny sukces PGZ na afrykańskim rynku. Poprzednim był kontrakt podpisany w maju 2022 r., gdzie podobnie jak i dzisiaj, spółka informowała o sprzedaży karabinków MSBS Grot do jednego z krajów Afryki.