Warto odnotować, że kabiny i inne struktury śmigłowców dostarcza na linię montażu końcowego w Vergiate we Włoszech podlubelski zakład PZL Świdnik, dziś własność technologicznego giganta Leonardo.
Nowo zakupione przez Canberrę AW139 będą wspierać realizację kontraktu Toll Helicopters w ramach dwóch programów: śmigłowcowych usług ratowniczych dla 1. Pułku Lotniczego w Darwin oraz komercyjnego śmigłowca wojskowego dla 5. Pułku Lotniczego w Townsville.
Najnowsze śmigłowce które zostaną dostarczone żołnierzom ADF jeszcze w tym roku są wyposażone w reflektor, wciągarkę, hak ładunkowy oraz przystosowanie do systemów EO/IR, aby wspierać szereg misji szkoleniowych, reagowania kryzysowego i pomocy w przypadku katastrof.
Hit eksportowy
Wielozadaniowe śmigłowce uzupełnią australijską flotę kilkunastu militarnych AW139, zapewniających dziś wsparcie różnym formacjom wojskowym, ale także siłom porządku i ratownictwa. AW139 został sprzedany przez Leonardo do kilku instytucji rządowych w kraju i jest intensywnie używany do prowadzania szeregu operacji bezpieczeństwa wewnętrznego, patrolowania wybrzeża, poszukiwania i ratowania rozbitków na morzu oraz działań policyjnych. Australijska flota składająca się z ponad 60 śmigłowców AW139 wykonuje obecnie wszystkie te misje a dodatkowo wykorzystywana jest do nadzoru infrastruktury energetycznej i transportowej.
Zaprojektowany i w znacznej części produkowany w Polsce AW139 od momentu certyfikacji w 2004 r. jest wielkim przebojem sprzedaży i hitem eksportowym Leonardo.