Aktualizacja: 04.02.2025 21:34 Publikacja: 22.02.2023 13:31
HSW realizuje kontrakt obronny na haubice Krab.
Foto: Michał Walczak
To dlatego artyleryjska Huta Stalowa Wola, wyrosła z przedwojennej tradycji COP która dziś zbroi obrońców Ukrainy w dalekosiężne działa ostro przyspiesza z inwestycjami. Jan Szwedo, prezes podkarpackiej Artylerii, nie o wszystkim może mówić otwartym tekstem. Jeszcze w zeszłym roku w końcu lata, gdy stalowowolskie kraby pomagały Ukraińcom odbijać Chersoń, szef HSW w żołnierskich słowach zapowiadał rozbudowę firmy. Dziś potwierdza: dostaliśmy w hucie dwa lata na to by podwoić produkcję.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
W mętnej wodzie rosyjskiego biznesu kobieta-miliarderka to rzadki okaz. Tatiana Kim swój pomysł na sklep internetowy przekształciła w wart ponad 10 mld dol. biznes. W noworocznym prezencie kupiła sobie najwyższy budynek Moskwy.
Jest wtorek, 4 lutego, a w dzisiejszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się decyzji Donalda Trumpa o zawieszeniu wojny celnej z Kanadą i Meksykiem, analizujemy odbudowę europejskiego przemysłu, a także sprawdzamy, jakie konsekwencje może mieć współpraca Raiffeisen Banku z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym. Na koniec przyglądamy się planom Wielkiej Brytanii, której premier dąży do resetu stosunków z Unią Europejską.
Od sezonu letniego LOT kończy eksperyment z budowaniem hubu w Budapeszcie i ostatecznie zawiesza trasę do Seulu. Wcześniej zamknął połączenia za Atlantyk. Nie zostaną wznowione rejsy w Warszawy do Pekinu — dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Jest poniedziałek, 3 lutego, na codzienny podcast "Twój Biznes" zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś w programie analizujemy decyzje Donalda Trumpa dotyczące ceł, politykę gospodarczą Indii, protesty konsumentów na Bałkanach oraz wyniki konkursu prognoz ekonomicznych, w którym PKO BP zdobył pierwsze miejsce.
Odpowiedzialny za usprawnienie funkcjonowania amerykańskiego państwa miliarder Elon Musk ma zabrać się za światowych producentów dronów. Bo są lepsi, niż firmy z USA.
Kolejna ankieta we Francji wskazuje na fatalne nastroje szefów firm, a przyczyn jest wiele: nikły wzrost gospodarczy, nadal brak budżetu na 2025 r., rosnące bezrobocie i liczba bankructwa. A aukcja 300 luksusowych przedmiotów skonfiskowanych przez państwo przestępcom nie miała żadnego znaczenia, mimo zdecydowanego sukcesu: przedmioty wycenione na 2,5 mln euro sprzedano za 3,7 mln wraz z podatkiem.
W najbliższy poniedziałek, 3 lutego LOT rusza z inauguracyjnym rejsem do Lizbony. Początkowo poleci tam 5 razy w tygodniu.
Zapraszamy na specjalne wydanie podcastu "Twój Biznes Extra", w którym podsumowujemy najważniejsze wydarzenia gospodarcze w styczniu. Gościem specjalnym odcinka jest Leszek Bukowski, Chief AI Officer w VetApp, który odpowie na kluczowe pytania ostatnich dni - czy ograniczenie eksportu chipów do Polski, ma znaczenie? Czy DeepSeek to „game changer” na rynku AI
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas