Przez pięć dni działań operacyjnych policyjny Black Hawk z mieszaną załogą, składającą się z czterech policjantów i trzech strażaków, spędził w powietrzu 39 godzin. W tym czasie wykonano 489 zrzutów wody, z wykorzystaniem zasobnika Bambi Bucket, co można przeliczyć na 1,46 mln litrów wody.

Komenda Główna Policji zakupiła w, należących do korporacji Lockheed Martin Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu, trzy śmigłowce S-70i Black Hawk. Pierwsze dwa zakontraktowano 30 maja 2018 r., a trzeci w listopadzie 2018 r. Ich dostawy zakończono w kwietniu 2019 r. Z kolei zasobniki przeciwpożarowe Bambi Bucket do nich zostały zakupione przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Pierwsze zamówienia na nie złożono we wrześniu 2020 r. Był to wynik analiz doświadczeń z użycia śmigłowców w gaszeniu pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym, który wybuchł w kwietniu 2020 r.

Poza ćwiczeniami na terenie kraju, policyjne S-70i Black Hawk wyposażone w zasobniki Bambi Bucket były już wykorzystywane operacyjnie w ramach akcji gaśniczej w Turcji w 2021 r., a także na terenie Polski.

i opróżnia jego zawartość na jedno z ognisk pożaru w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria.

i opróżnia jego zawartość na jedno z ognisk pożaru w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria.

HZS Ústeckého kraje