Polskie systemy S-200C Wega do remontu

Wyrzutnia przeciwlotniczego zestawu rakietowego S-200C Wega. Fot./Andrzej Kiński.

12. Wojskowy Oddział Gospodarczy zawarł umowę z Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia z Grudziądza. Porozumienie dotyczy usługi naprawy głównej z modyfikacją przeciwlotniczego zestawu rakietowego dalekiego zasięgu S-200C Wega.

Umowa ma wartość 51,5 mln złotych netto. Zlecenie zawarto w drodze negocjacji z wybranym oferentem, co ma związek z faktem, że jedynie WZU dysponuje wyłącznymi prawami do wykonania powyższej usługi. Prace mają zostać zrealizowane w latach 2019-2021 i objąć wszystkie elementy zestawu.

Czytaj także: Umowa na prace serwisowe polskiego systemu S-200

Wojsko Polskie eksploatuje jeden dywizjon systemu S-200C Wega, w 36. Dywizjonie rakietowym Obrony Powietrznej w Mrzeżynie. System zmodernizowano, siłami Wojskowej Akademii Technicznej i WZU, w latach 1999-2001. W bieżącym roku to kolejne zamówienie zawarte pomiędzy 12. Wojskowym Oddziałem Gospodarczym i WZU, dotyczące wsparcia eksploatacji zestawu Wega. 24 czerwca podpisano umowę na naprawę stacji kontrolno-pomiarowej do badania rakiet ARSKP 5K43E.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Czy Włosi dostarczą broń Egiptowi?

Włochy zgodziły się na rozpoczęcie formalnych negocjacji w sprawie sprzedaży Egiptowi dwóch fregat rakietowych ...

Zwiększanie możliwości satelitów komunikacyjnych USAF

Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych (USAF) zapowiadają, że najnowszy, jedenasty satelita komunikacyjny dwukrotnie zwiększy możliwości ...

Kolejne środki na CH-53K King Stallion

Sikorsky Aircraft podpisał kontrakt uruchamiający fundusze przeznaczone na budowę nowej partii ciężkich śmigłowców transportowych ...