Polskie systemy S-200C Wega do remontu

Wyrzutnia przeciwlotniczego zestawu rakietowego S-200C Wega. Fot./Andrzej Kiński.

12. Wojskowy Oddział Gospodarczy zawarł umowę z Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia z Grudziądza. Porozumienie dotyczy usługi naprawy głównej z modyfikacją przeciwlotniczego zestawu rakietowego dalekiego zasięgu S-200C Wega.

Umowa ma wartość 51,5 mln złotych netto. Zlecenie zawarto w drodze negocjacji z wybranym oferentem, co ma związek z faktem, że jedynie WZU dysponuje wyłącznymi prawami do wykonania powyższej usługi. Prace mają zostać zrealizowane w latach 2019-2021 i objąć wszystkie elementy zestawu.

Czytaj także: Umowa na prace serwisowe polskiego systemu S-200

Wojsko Polskie eksploatuje jeden dywizjon systemu S-200C Wega, w 36. Dywizjonie rakietowym Obrony Powietrznej w Mrzeżynie. System zmodernizowano, siłami Wojskowej Akademii Technicznej i WZU, w latach 1999-2001. W bieżącym roku to kolejne zamówienie zawarte pomiędzy 12. Wojskowym Oddziałem Gospodarczym i WZU, dotyczące wsparcia eksploatacji zestawu Wega. 24 czerwca podpisano umowę na naprawę stacji kontrolno-pomiarowej do badania rakiet ARSKP 5K43E.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Rosyjski satelita atakuje

Francuska minister obrony twierdzi, że rosyjski aparat „pozostawił swoją wizytówkę na ośmiu nowych sputnikach ...

USS Billings w służbie

W Key West na Florydzie odbyła się uroczystość wcielenia do służby w US Navy ...

Boeing zmodernizuje holenderskie Apache

Boeing podpisał umowę dotyczącą modernizacji holenderskich śmigłowców AH-64D Apache do standardu AH-64E Apache Guardian. ...