Trzy oferty na samochody dla wojska

Planowane do zakupu przez 2. Regionalną Bazę Logistyczną pojazdy samochodowej mają zastąpić m.in. samochody Honker. Fot./Andrzej Kiński.

2. Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy otworzyła ofert w postępowaniu dotyczącym zakupu samochodów ciężarowo-osobowych dla Wojska Polskiego.

Ostatecznie na zakup partii gwarantowanej, bez uwzględnienia opcji, zamawiający przeznaczył kwotę 121,3 mln zł brutto. W przetargu oferty złożyły trzy podmioty.

Pierwszym jest konsorcjum Auto Podlasie wspólnie ze Steeler Marcin Piasecki. Oferowana cena to 154,3 mln złotych brutto za całość. Druga to konsorcjum Glomex MS Polska wraz z Glomex MS z Republiki Czeskiej. Cena to 171,8 mln zł brutto za całość. Ostatnia to oferta firmy Demarko na 159,2 mln złotych brutto za całość.

Czytaj także: GROM zamawia samochody z zabudową specjalną

W ramach przetargu, ogłoszonego w połowie października, 2. Regionalna Baza Logistyczna planuje zakup 485 samochodów ogólnego przeznaczenia i kolejnych 150 w ramach kontraktowej. Dostawy miałyby zostać zrealizowane w latach 2020-22 i pozwolić na częściowe zastąpienie obecnie eksploatowanych samochodów tej klasy w Wojsku Polskim – przede wszystkim Honkerów.

Mogą Ci się również spodobać

Śmigłowce Bella dla japońskich służb ratowniczych

Władze dwóch japońskich prefektur zamówiły kolejne śmigłowce Bell 412EPI. Maszyny mają trafić do cywilnych ...

Luftwaffe kupuje nowe śmigłowce

Niemcy formalnie rozpoczęli postępowanie przetargowe STH (Schwere Transporthubschrauber), którego celem jest zakup nowych ciężkich ...

Chorwacja coraz bliżej zakupu Black Hawków

Departament Stanu USA wydał zgodę na potencjalną sprzedaż do Chorwacji dwóch wielozadaniowych śmigłowców transportowych ...