Z opublikowanych informacji wynika, że piloci wchodzący w skład pierwszej grupy powrócą teraz do kraju, gdzie już wkrótce zasiądą za sterami polskich samolotów FA-50 Fighting Eagle.

Pierwsza grupa polskich pilotów, licząca cztery osoby, rozpoczęła szkolenie w Korei Południowej pod koniec lutego bieżącego roku. Całość, zgodnie z harmonogramem, miała potrwać 23 tygodnie, co oznacza, że koniec planowano na lipiec bieżącego roku.

W Korei Południowej przebywa obecnie także druga grupa, również licząca czterech pilotów, która rozpoczęła szkolenie 8 maja bieżącego roku, a którego koniec planowany jest na 13 października.

Szkolenie odbywa się w pod nadzorem 1. Skrzydła Lotnictwa Myśliwskiego stacjonującego w Gwangju i odbywa się na samolotach szkolnych TA-50, na których bazuje konstrukcja samolotu FA-50 Fighting Eagle.

Polska zakupiła w Korei Południowej łącznie 48 samolotów FA-50 Fighting Eagle. Odbiór pierwszych dwunastu maszyn planowany jest jeszcze w tym roku. Pozostałe mają przylecieć do polski w latach 2025-2028.