Aktualizacja: 06.12.2024 15:06 Publikacja: 23.11.2021 17:12
Zakłady Metalowe DEZAMET z Nowej Dęby dostarczyły Ministerstwu Obrony Narodowej kolejną partię amunicji 155 mm do armatohaubic samobieżnych.
Foto: ZM DEZAMET
Dostawy to kolejny etap wieloletniej umowy zawartej z Inspektoratem Uzbrojenia MON w grudniu 2019 r. Dotyczyła ona dostawy 24 000 zestawów pocisków i ładunków miotających, a jej wartość sięgała 420 mln złotych.
- Rosnąca liczba 155 mm haubic Krab przekłada się na zwiększone potrzeby w zakresie produkcji amunicji do tego typu broni. Nabój ten uzbrojony jest w zapalnik uderzeniowy podwójnego działania, to znaczy o działaniu natychmiastowym lub z krótką zwłoką czasową. Spełnia on wszystkie wymagania bezpieczeństwa określane przez normy NATO. W skład naboju oprócz pocisku wchodzą także samospalające się ładunki modularne ‒ powiedział Jerzy Deruś, prezes zarządu Zakładów Metalowych DEZAMET S.A. - Intensywnie pracujemy nad tym, aby dostarczać naszej armii amunicję najwyższej jakości, każde zamówienie to impuls do dalszego rozwoju naszej firmy i doskonalenia kompetencji już posiadanych.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Finansowanie, którego warunki zależą od spełnienia wskaźników z obszaru ESG, jest dostępne dla szerokiego grona firm, od największych po małe. Nie zależy też od branży – podkreśla Paweł Derengiewicz, dyrektor Biura Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas.
Czy dostawa paczek może być czynnikiem decydującym o sukcesie sklepu internetowego? Bez wątpienia tak! Szybkie i bezbłędne realizowanie zamówień to klucz do budowania satysfakcji klientów i ich lojalności wobec marki. Dowiedz się, jak dzięki abonamentowi InPost firmy mogą optymalizować logistykę, redukować koszty i budować zaufanie klientów.
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne – przekonuje Orange Polska.
Mija rok, od kiedy po raz pierwszy w historii laureatami prestiżowej Nagrody Nansena zostali Polacy – Lena i Władysław Grochowscy. To okazja, aby przypomnieć zasady, jakimi kierują się w swojej działalności.
Druga edycja Women’s Academy for Rural Innovation odbyła się na chorwackiej wsi w pobliżu Zagrzebia, gromadząc 20 utalentowanych, gotowych na wprowadzenie swoich społeczności w erę cyfrową, kobiet z obszarów wiejskich z całej Europy. Do programu realizowanego w ramach European Leadership Academy dołączyło ponad 50 światowej klasy ekspertów i ekspertek, aby podzielić się swoją wiedzą i podkreślić kluczową rolę kobiet w tworzeniu nowych możliwości dla wiejskich obszarów Europy.
W listopadzie liczba pasażerów lotniska w Katowicach wzrosła średnio o ponad 12 procent w porównaniu ubiegłym rokiem, a w 11 miesiącach o prawie 14 procent. Najbardziej urósł ruch czarterowy - odpowiednio o prawie 24 procent i prawie 22 procent.
Hurtowe ceny gazu w hubach surowcowych Holandii i Wielkiej Brytanii spadły w piątek w związku z prognozami łagodnej pogody i dużej podaży surowca na rynku. Dodatkowo na korzyść kupujących podziałała wymuszona sankcjami Białego Domu zmiana przez Kreml zasad płacenia za rosyjski gaz.
Orlen Unipetrol poinformował, że w piątek rano przywrócił dostawy ropy do Czech południową nitką naftociągu Przyjaźń. Od środy rurociąg nie tłoczył ropy do czeskich rafinerii Orlenu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas