Narew przed rakietowym rozstrzygnięciem

Opcja współpracy z brytyjskim koncernem MBDA i pozyskania technologii przeciwlotniczych pocisków rodziny CAMM dla przyszłej tarczy powietrznej krótkiego zasięgu zdaje się zyskiwać przewagę w grze o kontrakt i wielkie pieniądze z programu „Narew” - dowiedział się nieoficjalnie „Radar”.

Publikacja: 27.09.2021 09:39

Start pocisku przeciwlotniczego CAMM-ER. Fot./MBDA.

Start pocisku przeciwlotniczego CAMM-ER. Fot./MBDA.

Foto: Start pocisku przeciwlotniczego CAMM-ER. Fot./MBDA.

Dziś, zdaniem ekspertów, tarcza powietrzna krótkiego zasięgu to najdroższa - warta kilkadziesiąt miliardów złotych- planowana inwestycja modernizująca siły zbrojne RP.

Wiosną tego roku MON potwierdziło, że system Narew będziemy budować przede wszystkim siłami rodzimego przemysłu, a przy okazji rozwiniemy brakujące kompetencje w dziedzinie rakietowej. Program zakłada pozyskanie potrzebnych technologii od zagranicznego dostawcy. Po niemal siedmiu latach przygotowań do inwestycji nadszedł czas rozstrzygających decyzji. Potwierdza to podpisana podczas ostatnich targów zbrojeniowych MSPO w Kielcach  umowa ramowa, która otwiera PGZ drogę do wielkiego przedsięwzięcia ale też bezprecedensowego biznesu.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego