Wartość umowy wynosi ok. 13 mln zł brutto i opiewa ona na wykonanie projektu OWPPZR Tajfun, a później po akceptacji dokumentacji przez zamawiającego, badaniach prototypu ‒ wyprodukowanie i dostarczenie 10 kompletów wyrzutni. Czas realizacji zamówienia to 30 listopada 2022 r. OWPPZR Tajfun mają zostać zamontowane na okrętach bojowych i pomocniczych jednostkach pływających Marynarki Wojennej i przeznaczone będą do odpalania pocisków Grom i Piorun produkowanych przez zakłady MESKO ze Skarżyska-Kamiennej.

Dialog techniczny, który zainicjował postępowanie nie zakup OWPPZR Tajfun zapoczątkowano 28 kwietnia 2017 r. W towarzyszących ogłoszeniu o dialogu technicznym wymaganiach określono wówczas, że wyrzutnia Tajfun ma charakteryzować się dwuwariantowym układem wskazywania celów – poprzez dane uzyskane z okrętowych systemów dowodzenia i przekazywane poprzez system łączności do operatora (dane wyświetlane w okularze/owiewce) bądź rezerwowym za pośrednictwem systemu łączności wewnątrzokrętowej. Wahadłowa rama wyrzutni powinna umożliwiać założenie przynajmniej dwóch pocisków rakietowych z podłączonymi blokami zasilania (bez mechanizmów startowych). Dodatkowo miała ona dysponować zamontowanym na stałe blokiem elektronicznym pełniącym funkcję mechanizmu startowego, układu wyboru rakiety do strzelania i zasilania elektrycznego rakiet. Dodatkowo powinna dysponować celownikiem mechanicznym do naprowadzania wyrzutni na cel. Operator powinien otrzymać hełmofon z owiewką pozwalającą na zobrazowania wskazania celu i zapewnienie łączności z okrętowym stanowiskiem dowodzenia. Poszczególne elementy systemu Tajfun powinny być w maksymalnym stopniu zunifikowane z wyrobami będącymi w eksploatacji w Siłach Zbrojnych RP, stąd miała wykorzystywać zmodyfikowaną podstawę kolumnową PS-12,7 do 12,7 mm wkm WKM-Bm, produkowaną zresztą przez ZM „Tarnów”.

Nie ujawniono, jakie okręty otrzymają OWPPZR Tajfun. Nowe wyrzutnie zastąpią, dotąd używane, wyrzutnie FASTA-4M przeznaczone do odpalania przestarzałych pocisków zestawów Strzała-2M sowieckiej konstrukcji.