Zbrojeniówka ważna da gospodarki

Jacek Sasin. Fot./rp.pl

Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych, był gościem programu #RZECZoPOLITYCE.

Czy Polska Grupa Zbrojeniowa jest w dobrej kondycji? Czy spółka będzie wymagała radykalnych zmian? Minister aktywów państwowych, Jacek Sesin, wstrzymał się od odpowiedzi. Tłumaczył, że nadzór nad liderem polskiej zbrojeniówki przejął dopiero kilka dni temu i jest to okres za krótki, by przeprowadzić dokładną analizę.

– To za mało czasu, żebym mógł ocenić sytuację. Na pewno będę się temu przyglądał, bo to jest niezwykle ważna część zasobu Skarbu Państwa dla gospodarki – wyjaśniał.

Ważna, choć jak podkreślał minister, podobnie jak wszystkie inne spółki, które trafiły pod skrzydła nowego ministerstwa, nie ma jednego priorytetu. Pytany co jest ważniejsze, „wzrost wartości dla akcjonariuszy czy przychodów do budżetu?” odpowiedział, że „trzeba równoważyć”.

Minister Jacek Sasin wstrzymał się od odpowiedzi na pytania o agencje uzbrojenia. Tłumaczył, że „yo pytanie do ministra obrony narodowej. To jego domena. Wiem, że przygotował odpowiedni projekt ustawy, ale jaki jest kształt tej ustawy, tego nie wiem.”

– Pełny zapis rozmowy z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem na stronie rp.pl.

Mogą Ci się również spodobać

Nowe myśliwce odpowiedzią na gospodarcze problemy

Tempest i FCAS, dwa najnowsze zachodnioeuropejskie programy budowy samolotów bojowych 6. generacji, dadzą sojusznikom ...

Bezzałogowy wóz bojowy z Milrem Robotics

Pod koniec maja firma Milrem Robotics z Estonii poinformowała o prowadzeniu prac nad bezzałogowym ...

AW249

Śmigłowcowe manewry na kieleckim salonie obronnym

Po rozstrzygniętych już konkursach na wiropłaty dla sił specjalnych, zwalczania okrętów podwodnych i ratownictwa ...