Cywilna firma wesprze szkolenie spadochronowe GROM-u

Samolot Let L-410UVP Turbolet wykorzystywany przez SkyDive.pl do szkolenia skoczków spadochronowych. Fot./SkyDive.pl.

Jednostka Wojskowa GROM podpisała umowę z firmą SkyDive.pl dotyczącej usługi wynajmu samolotu wraz z załogą i niezbędną infrastrukturą.

Sprzęt posłuży do realizacji oraz zabezpieczenia szkolenia spadochronowego dla operatorów jednostki.

Otwarte postępowanie przetargowe w tej sprawie ogłoszono w lutym tego roku. Oferta firmy z Kruszyna koło Włocławka była jedyną, która wpłynęła. Umowa została podpisana 9 kwietnia i ma wartość 160 tys. złotych netto. Zamawiający nie ujawnił innych szczegółów zamówienia. Może zastanawiać, dlaczego JW GROM zdecydowała się na wykorzystanie firmy zewnętrznej. Siły Zbrojne dysponują zarówno samolotami transportowymi kilku typów i odpowiednią infrastrukturą. Zamawiający nie poinformował o przyczynach takiej decyzji.

Czytaj także: Urządzenia łączności dla GROM-u

Według informacji firmy SkyDive.pl, do szkolenia spadochronowego wykorzystuje on m.in. turbośmigłowy samolot Let L-410UVP Turbolet (UR-LAA, dzierżawiony od liniii Aviaexpress), który pozwala zabrać na pokład do 16 skoczków. Szkolenie spadochronowe firma prowadzi od 2006 r., wśród jej instruktorów znajdują się doświadczeni skoczkowie cywilni.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Beata Stelmach na czele PZL Świdnik

Beata Stelmach, menedżer, była wiceminister spraw zagranicznych (2011 -13) i szef polskiego oddziału General ...

PAS 2019: Falco Xplorer: Największy dron od Leonardo

Podczas Międzynarodowego Salonu Lotniczego i Kosmicznego w Paryżu koncern Leonardo zaprezentował bezzałogowy aparat latający ...

Amerykanie nałożą sankcje na Egipt?

Amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo, zapowiedział, że jeśli Egipt zdecyduje się na zakup samolotów ...