Izraelskie zasobniki lotnicze na eksport

Zasobnik nawigacyjno-celowniczy Litening 5. Fot./Rafael.

Firma Rafael Advanced Defense Systems podpisała umowy z nieujawnionym odbiorcą na produkcję i dostawy zasobników celowniczo-nawigacyjnych Litening 5 oraz rozpoznawczych RecceLite.

Umowa nie precyzuje odbiorcy, terminu dostawy ani wartości zamówienia. Izraelski producent ujawnia jedynie, że zasobniki będą integrowane z odrzutowymi samolotami bojowymi należącymi do sił powietrznych kontrahenta.

Dotychczas Rafael dostarczył zasobniki Litening 5 siłom zbrojnym 27 państw, gdzie zintegrowano je z 25 różnymi platformami. W przypadku RecceLite użytkownikami jest 13 państw, a liczba zintegrowanych platform nie została upubliczniona – ostatnim sukcesem obu produktów jest integracja z samolotami szkolno-bojowymi Leonardo M346FA Master. Użytkownikami Liteningów 5 i Reccelite są siły powietrzne państw: Europy, Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej.

Czytaj także: Zgoda na eksport pocisków Javelin do Polski

Dotąd zasobniki obu typów mają za sobą ponad 2 mln godzin w powietrzu. Według danych producenta, blisko 2/3 lotów z ich wykorzystaniem zrealizowano podczas misji bojowych.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Pół tysiąca śmigłowców Apache w służbie

Boeing dostarczył US Army i zagranicznym partnerom USA na całym świecie 500 egzemplarzy legendarnych ...

Rosyjskie prezenty dla Tadżykistanu

Tadżykistan dostał bezpłatnie broń i sprzęt za ponad 5 mln dol. Ceremonia przekazania prezentów ...

Dwa wieki innowacji w przemyśle zbrojeniowym

Historia norweskiego potentata zbrojeniowego, spółki Kongsberg, to doskonały przykład, jak wykorzystać pojawiające się szanse ...