Wojsko zamawia nowe pojazdy ratownicze

Lotniskowy samochód ratowniczy gaśniczy na podwoziu MAN 6×6. Fot./ Łukasz Pacholski.

Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o podpisaniu umów z firmą Szczęśniak Pojazdy Specjalne dotyczących dostaw pojazdów ratowniczych do jednostek Wojska Polskiego.

W ramach tegorocznego programu zakupów dla pododdziałów Wojskowej Straży Pożarnej zamawiający poszukiwał dostawców pojazdów pięciu typów. Postępowanie przetargowe uruchomiono 13 lutego, a ostatecznie jedynym oferentem ‒ w czterech niezależnych projektach ‒ stała się firma z Bielska Białej. Wszystkie umowy pomiędzy 3. RBLog i Szczęśniak Pojazdy Specjalne podpisano 24 maja. Mają one łączną wartość 14,1 mln złotych netto.

Czytaj także: Cargotec dostarczy MON pojazdy logistyczne

Na mocy umów producent dostarczy wojsku: sześć średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych (4 w 2019 r. i 2 w 2020 r.) z opcją na sześć kolejnych (dostawa do końca listopada 2020 r.), jeden ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem o pojemności 5 m³ (dostawa w 2019 r.) z opcją na cztery kolejne (dostawa do końca listopada 2020 r.), trzy ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze ze zbiornikami o pojemności 10 m³ (1 w 2019 r. i dwa w 2020 r.), a także jeden ciężki lotniskowy samochód ratowniczo-gaśniczy (dostawa w 2019 r.) z opcją na drugi pojazd z potencjalnym terminem dostawy do połowy 2020 r.

Czytaj także: Wojsko zamawia nowe ciężarówki

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy dołączają do programu TWISTER. Rys./MBDA

Niemcy dołączyli do programu europejskiej tarczy antyrakietowej

Republika Federalna Niemiec dołączyła do europejskiego programu TWISTER. TWISTER, czyli Timely Warning and Interception ...

Pilica. Fot./materiały prasowe

Od Topaza do Pilicy. Polska cyfrowa broń na pierwszej linii

Cyfrowe systemy uzbrojenia torują sobie drogę do polskiej armii. Wciąż są to jednak punktowe ...

F-15QA Advanced Eagle dla Kataru w docelowym kamuflażu

Władze Kataru opublikowały pierwsze zdjęcia wielozadaniowego samolotu bojowego Boeing F-15QA Advanced Eagle w docelowym ...