Tym samym służby ratownicze także tego stanu dołączą do grona użytkowników maszyn wyprodukowanych w Polsce.

Czytaj także: Drugi mielecki Firehawk w Los Angeles

Umowa pomiędzy władzami stanu, reprezentowanymi przez Departament ds. Przeciwpożarowych, a United Rotorcraft została podpisana 16 sierpnia. Zgodnie z komunikatem, śmigłowiec w konfiguracji bazowej zostanie dostarczony do zakładów United Rotorcraft na początku 2022 r., a po zabudowie docelowego wyposażenia trafi do służb ratowniczych w drugiej połowie przyszłego roku. Zgodnie z opublikowanymi informacjami, wiropłat otrzyma standardowe do tych zadań wyposażenie, obejmujące podkadłubowy zasobnik na środki gaśnicze o pojemności 3785 litrów wraz z układem umożliwiającym pobieranie wody z dowolnego miejsca w zawisie, wydłużone podwozie (umożliwiające bezpieczne operowanie z powyższym zasobnikiem) i wciągarkę ratowniczą. Dodatkowo kabina ładunkowa będzie umożliwiała przewóz do 12 ratowników bądź poszkodowanych.

Zakup śmigłowca był możliwy po podpisaniu budżetu przez gubernatora stanu Kolorado w marcu tego roku. Co ważne, zakłady United Rotorcraft, które specjalizują się w przebudowie bazowych S-70i Black Hawk, swoją siedzibę mają w Englewood, właśnie w stanie Kolorado.

Dotychczas United Rotorcraft dostarczył śmigłowce S-70i Firehawk: hrabstwu Los Angeles (dwa), miastu San Diego (jeden) i do służb ratowniczych stanu Kalifornia (umowa obejmuje 12 egzemplarzy, dostawy trwają). Należy zaznaczyć, że wszystkie bazowe S-70i Black Hawk są dostarczane z, należących do korporacji Lockheed Martin, Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu. Jak powiedział Janusz Zakręcki, prezes zarządu i dyrektor naczelny PZL Mielec: Jesteśmy zadowoleni i dumni, że kolejny stan USA, Kolorado, dostrzegł zalety śmigłowca Firehawk, wariantu rozwojowego śmigłowca S-70 Black Hawk, który udowadnia swoją wytrzymałość, niezawodność i elastyczność przy rosnącej liczbie użytkowników.