Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu domaga zadośćuczynienia w wysokości 1 mln zł i przeprosin. Sprawę skierowano przeciwko wydawcy Ringier Axel Springer oraz dwójce autorów artykułów, które ukazały się na Onet.pl.

Czytaj także: Zamieszania wokół Grota ciąg dalszy. Posłowie pytają MON

– W pozwie wnosimy o przeprosiny, które miałyby się pojawić na głównej stronie portalu Onet.pl oraz o zadośćuczynienie w kwocie 1 mln zł – wyjaśnia cytowany przez PAP Maciej Borecki, wiceprezes Fabryki Broni „Łucznik”.

Tłumaczy przy tym, że zakład zdecydował się bronić swoich praw przed sądem, gdyż uznał publikacje za nieprawdziwe i krzywdzące.

– Wszystkie argumenty, które o tym świadczą znalazły się w pozwie. Ze względu na to, że dopiero co pozew złożyliśmy, nie chciałbym na razie ujawniać jego szczegółów – zaznaczył Borecki.

Czytaj także: Postępy programu karabinków MSBS Grot

25 stycznia Onet.pl opublikował artykuł, który wskazuje na problemy z powyższą bronią. W ciągu kolejnych dni opublikowano kilka różnych oświadczeń przedstawicieli resortu obrony, byłych operatorów Wojsk Specjalnych i przemysłu. Opisują wymienione w artykule niedostatki Grota, częściowo zasadne w przypadku karabinków przedprodukcyjnych i pierwszych seryjnych (A0), jako wyeliminowane w kolejnych wariantach produkcyjnych. Obecnie jest to wariant A2.