W ostatnich tygodniach produkty z Bydgoszczy zadebiutowały na nowych rynkach. Do Arabii Saudyjskiej dostarczono pierwszą partię trotylu, a do nieujawnionego klienta z Azji partię heksogenu. Wkrótce rozpoczną się dostawy oktogenu do Republiki Południowej Afryki, a zamówienia złożyli także odbiorcy z Portugalii i Wysp Owczych. Oferta Nitro-Chemu budzi coraz większe zainteresowanie, a wśród potencjalnych nowych rynków zbytu wymienia się Egipt i Indie.

Czytaj także: Pionki wreszcie powąchają prochu

Jak stwierdził prezes Zakładów Chemicznych „NITRO-CHEM” Krzysztof Kozłowski – Konsekwentnie realizujemy przyjętą przez nas strategię budowy silnej firmy o międzynarodowym zasięgu i uznaniu. Rok 2020 jest okresem wzmożonej ekspansji zagranicznej i poszukiwania nowych klientów z sektora cywilnego oraz wojskowego. Dokładamy starań, aby pomimo pandemii, zachować ciągłość oraz terminowość dostaw dla naszych dotychczasowych i nowych partnerów.

Materiały kruszące to jeden z hitów oferty bydgoskich zakładów, choć nie jedynym. W ramach rozszerzania portfolio produktów firmy, w ubiegłym roku zakończono proces certyfikacji bomb lotniczych Mk 82, które są elaborowane na licencji RWM Italia SPA w Nitro-Chemie. Pierwsza partia amunicji tego typu została dostarczona Siłom Zbrojnym RP w lecie 2019 r.

Czytaj także: Narodowy czempion zbrojeniowy nad kreską, ale wciąż w przebudowie