Linia montażowa AW139 w Filadelfii jest jedną z kilku rozsianych po całym świecie.Powstała w lutym 2006 r. i odpowiada za realizację umów na rynkach północnoamerykańskich.

Czytaj także: Koncern Leonardo dostarczył tysięczny śmigłowiec AW139

AW139 zdobył popularność wśród użytkowników cywilnych, a także służb porządku publicznego. Maszynę zakupiły m.in. straż pożarna Los Angeles, czy policja stanowa Maryland. Dodatkowo linia zrealizowała zamówienie na dwa AW139M dla Sił Zbrojnych Egiptu, gdzie trafiły w ramach programu pomocy wojskowej FMF.

Jubileuszowy egzemplarz dostarczono koncernowi Boeing, który zabuduje na nim wyposażenie zgodne z wymaganiami US Air Force. Stanie się on jednym z czterech egzemplarzy MH-139 Grey Wolf zamówionych przez Departament Obrony USA.

Czytaj także: MH-139A otrzymał nazwę Grey Wolf

Wielozadaniowe śmigłowce AW139 są jednymi z najpopularniejszych konstrukcji w segmencie średnich wiropłatów. W ubiegłym roku producent odnotował dostawą tysięcznego egzemplarza seryjnego. Flota tych maszyn wylatała dotąd ponad 2,5 mln godzin. Struktury kadłuba śmigłowców AW139 są produkowane m.in. w zakładach w Świdniku.