Bydgoski NITRO-CHEM wkracza na nowe rynki

Kontenery załadowane trotylem przeznaczonym do odbiorcy z Arabii Saudyjskiej na pokładzie statku. Fot./Nitro-Chem.

Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” z Bydgoszczy poinformowały o nowych sukcesach związanych z eksportem produkowanych przez siebie materiałów wybuchowych. Firma jest od lat jednym z liderów krajowego przemysłu obronnego jeśli chodzi o eksport swojej produkcji.

W ostatnich tygodniach produkty z Bydgoszczy zadebiutowały na nowych rynkach. Do Arabii Saudyjskiej dostarczono pierwszą partię trotylu, a do nieujawnionego klienta z Azji partię heksogenu. Wkrótce rozpoczną się dostawy oktogenu do Republiki Południowej Afryki, a zamówienia złożyli także odbiorcy z Portugalii i Wysp Owczych. Oferta Nitro-Chemu budzi coraz większe zainteresowanie, a wśród potencjalnych nowych rynków zbytu wymienia się Egipt i Indie.

Czytaj także: Pionki wreszcie powąchają prochu

Jak stwierdził prezes Zakładów Chemicznych „NITRO-CHEM” Krzysztof Kozłowski – Konsekwentnie realizujemy przyjętą przez nas strategię budowy silnej firmy o międzynarodowym zasięgu i uznaniu. Rok 2020 jest okresem wzmożonej ekspansji zagranicznej i poszukiwania nowych klientów z sektora cywilnego oraz wojskowego. Dokładamy starań, aby pomimo pandemii, zachować ciągłość oraz terminowość dostaw dla naszych dotychczasowych i nowych partnerów.

Materiały kruszące to jeden z hitów oferty bydgoskich zakładów, choć nie jedynym. W ramach rozszerzania portfolio produktów firmy, w ubiegłym roku zakończono proces certyfikacji bomb lotniczych Mk 82, które są elaborowane na licencji RWM Italia SPA w Nitro-Chemie. Pierwsza partia amunicji tego typu została dostarczona Siłom Zbrojnym RP w lecie 2019 r.

Czytaj także: Narodowy czempion zbrojeniowy nad kreską, ale wciąż w przebudowie

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Strykery dla Tajlandii

Departament Stanu wydał zgodę na potencjalną sprzedaż do Królestwa Tajlandii partii kołowych transporterów opancerzonych ...

Amerykańskie F-35 na Bliskim Wschodzie

US Air Force przebazowała do bazy lotniczej Al Dhafra w Abu Zabi w Zjednoczonych ...

Szwajcaria otrzymała zgodę na zakup amerykańskiego uzbrojenia

Departament Stanu USA wydał zgodę na potencjalną sprzedaż do Szwajcarii samolotów bojowych oraz systemu ...