Singapurskie okręty typu Independence w komplecie

Uroczystość wcielenia do służby trzech ostatnich wielozadaniowych okrętów wojennych typu Independence. Fot./Marynarka Wojenna Singapuru.

W bazie sił morskich Singapuru Tuas odbyła się uroczystość wcielenia do służby trzech wielozadaniowych okrętów wojennych typu Independence.

Są to ostatnie z serii ośmiu jednostek, zamówionych w 2013 r. Okręty otrzymały nazwy: Fortitude, Dauntless i Fearless. Powstały, jak cała seria, przez lokalną stocznię ST Marine. Budowa rozpoczęła się w latach 2017-2018.

Czytaj także: Dziewiąty Independence w liniii

Typ Independence zastąpił 12 kutrów patrolowych typu Fearless, które wprowadzono do służby w latach 1996-98. W porównaniu do nich, następcy charakteryzują się znacznie większymi możliwościami operacyjnymi.

Okręty typu Independence wypierają 1200 ton, a ich kadłuby mają 80 metrów długości i 12 m szerokości. Układ napędowy złożony z silników wysokoprężnych zapewnia prędkość 27 węzłów, a zapas paliwa pozwala na przepłynięcie 3000 mil morskich. Dzięki wysokiemu stopniu automatyzacji, etatowe załogi składają się z 23 osób.

Czytaj także: Singapur może kupić F-35B

Uzbrojenie obejmuje 76 mm automatyczną armatę Leonardo Super Rapid, dwa stanowiska Leonardo Hitrole z 12,7 mm wkm, stanowisko Mk 38 Mod 2 Typhoon z 25 mm armatą i pionową wyrzutnię 12 pocisków przeciwlotniczych MBDA MICA VL. Dodatkowo na rufie znajduje się lądowisko dla śmigłowca.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Works 11 dostarczy cele pozorne do Jastrzębi

Inspektorat Uzbrojenia rozstrzygnął postępowanie przetargowe dotyczące wyboru podmiotu, który dostarczy partię celów pozornych MJU-7A/B. ...

Hensoldt. Fot./Hensoldt.

Rząd Republiki Federalnej Niemiec kupuje akcje Hensoldta

Ministerstwo Obrony Niemiec poinformowało, że kupuje akcje spółki Hensoldt. Jest to działanie zgodne z ...

Rosyjskie wojska strategiczne zapominają o ZSRR

W ciągu czterech lat rosyjskie rakietowe wojska strategiczne wymieni a wszystkie rakiety wyprodukowane jeszcze ...