Boeing rozpoczął montaż pierwszego KC-46A dla Japonii

W Japońskich Powietrznych Sił Samoobrony, podobnie jak w USAF, KC-46A będą współpracować m.in. z myśliwcami F-35A. Fot./U.S. Air Force/Ethan Wagner.

Koncern Boeing rozpoczął montaż pierwszego samolotu tankowania powietrznego KC-46A Pegasus przeznaczonego dla pierwszego użytkownika eksportowego. Odbiorcą maszyny będą Japońskie Powietrzne Siły Samoobrony.

Japończycy zamówili jak na razie dwa samoloty tego typu. Ich dostawa ma się rozpocząć w 2021 r. Do tego czasu spodziewane jest zawarcie kolejnej umowy, ponieważ Tokio planuje zakup czterech KC-46A Pegasus. Dołączą one do czterech KC-767J, dostarczonych przez Boeinga na początku tego wieku.

KC-46A Pegasus, który po raz pierwszy zaprezentowano w Europie w czerwcu na paryskim salonie lotniczym, trapią kolejne problemy techniczne. Tym razem mają one związek z możliwością zrzutu ładunku w czasie lotu. Z tego też powodu Departament Obrony zakazał wykorzystania KC-46A do zadań transportowo-pasażerskich do czasu znalezienia rozwiązania problemu przez Boeinga.

Czytaj także: Nowe problemy z KC-46A Pegasus

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Kłopot Airbusa. A400M wymaga programu naprawczego

Airbus podpisał porozumienie z agencją OCCAR w sprawie planu dotyczącego produkcji i rozwoju samolotów ...

ORP Ślązak wcielony do służby

W ramach obchodów 101. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej odbyła się uroczystość podniesienia bandery i ...

Kolejne okręty podwodne dla Indonezji

W stoczni PT PAL w Surabai odbyła się uroczystość wodowania okrętu podwodnego KRI Alugoro. ...