Tajlandia przejmuje Strykery

Transporter opancerzony Stryker. Fot. US Army

W Bangkoku odbyła się uroczystość formalnego przekazania siłom zbrojnym Tajlandii pierwszej partii kołowych transporterów opancerzonych Stryker.

Dotychczas, w dwóch transzach, Amerykanie dostarczyli około dziesięciu transporterów tego typu, które pochodzą z nadwyżek sprzętowych US Army. Według przekazów medialnych, cała partia ma trafić na wyposażenie 11. Dywizji Piechoty stacjonującej w centralnej części kraju. Według dokumentacji eksportowej Departamentu Stanu, Tajlandia otrzymała zgodę na zakup 60 transporterów opancerzonych Stryker wraz z wielkokalibrowymi karabinami maszynowymi M2 kal. 12,7 mm.

Czytaj także: Chiny szykują kolejną bazę wojskową za granicą

Pierwsze informacje o zainteresowaniu Tajlandii, która ostatecznie stała się pierwszym eksportowym odbiorcą Strykerów, pojawiły się w maju bieżącego roku. Ich zakup i dostawa mają zostać, częściowo, sfinansowane z środków finansowych amerykańskiego programu pomocy wojskowej FMF.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Eurofighter rezygnuje z walki o Kanadę

Airbus wycofał się z rywalizacji w przetargu na zakup wielozadaniowych samolotów bojowych w Kanadzie. ...

Nowy pojazd wykrywania skażeń ma powstać na podwoziu wozu rozpoznawczego LOTR Kleszcz. Fot./Andrzej Kiński.

Wojskowi chemicy dostaną nowy sprzęt

Inspektorat Uzbrojenia rozpoczął dialog techniczny w dwóch komplementarnych programach związanych z modernizacją jednostek chemicznych ...

Japonia wprowadziła nowy okręt podwodny

W Kobe odbyła się uroczystość wcielenia do służby okrętu podwodnego JS Shōryū. Jest to ...