Produkowane przez Thales stacje radiolokacyjne MMR (Multi Mission Radars) mają trafić do wyposażenia wojsk lądowych Holandii.

Holandia podpisała umowę z Thales na dostawę dziewięciu wielozadaniowych stacji radiolokacyjnych.

Produkowane przez Thales stacje radiolokacyjne MMR (Multi Mission Radars) mają trafić do wyposażenia wojsk lądowych. Wartości kontraktu nie ujawniono, ale zapisy w przyjętej w listopadzie 2018 r. Strategii Przemysłu Obronnego mówią o przeznaczeniu na ten cel kwoty od 100 do 250 mln euro. Stacje zostaną zainstalowane na podwoziach ciężarówek marki DAF. Dostawy mają się rozpocząć w połowie 2021 r.

Głównym zadaniem radarów MMR (promowanych przez Thales na innych rynkach jako GM200MM/Compact) będzie lokalizowanie stanowisk ogniowych artylerii przeciwnika, obserwacja przestrzeni powietrznej (m.in. wykrywanie bezzałogowców i pocisków manewrujących) i przekazywanie informacji o sytuacji powietrznej pododdziałom ogniowym obrony przeciwlotniczej.

Dzięki aktywnej antenie AESA MMR pozwala na szybkie przeszukiwanie przestrzeni i śledzenie dużej liczby celów. Opracowany przez holenderski oddział firmy system bazuje na doświadczeniach zebranych przez firmę podczas prac nad okrętowymi stacjami radiolokacyjnymi, m.in. SMART-L.

Czytaj także: Aegis Ashore dla Japonii

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Jordania przejmie czołgi Leclerc od Zjednoczonych Emiratów Arabskich

W bliskowschodnich mediach pojawiła się informacja o przekazaniu części czołgów Leclerc należących do Zjednoczonych ...

Jordańskie Cobry już na Filipinach

W bazie lotniczej Clark na Filipinach odbyła się uroczystość przejęcia dwóch śmigłowców Bell AH-1F ...

Wsparcie dla południowokoreańskich F-35A

Departament Stanu Stanów Zjednoczonych wydał zgodę na sprzedaż do Republiki Korei pakietu usług wsparcia ...