Holandia zamawia nowe radary Thalesa

Produkowane przez Thales stacje radiolokacyjne MMR (Multi Mission Radars) mają trafić do wyposażenia wojsk lądowych Holandii.

Holandia podpisała umowę z Thales na dostawę dziewięciu wielozadaniowych stacji radiolokacyjnych.

Produkowane przez Thales stacje radiolokacyjne MMR (Multi Mission Radars) mają trafić do wyposażenia wojsk lądowych. Wartości kontraktu nie ujawniono, ale zapisy w przyjętej w listopadzie 2018 r. Strategii Przemysłu Obronnego mówią o przeznaczeniu na ten cel kwoty od 100 do 250 mln euro. Stacje zostaną zainstalowane na podwoziach ciężarówek marki DAF. Dostawy mają się rozpocząć w połowie 2021 r.

Głównym zadaniem radarów MMR (promowanych przez Thales na innych rynkach jako GM200MM/Compact) będzie lokalizowanie stanowisk ogniowych artylerii przeciwnika, obserwacja przestrzeni powietrznej (m.in. wykrywanie bezzałogowców i pocisków manewrujących) i przekazywanie informacji o sytuacji powietrznej pododdziałom ogniowym obrony przeciwlotniczej.

Dzięki aktywnej antenie AESA MMR pozwala na szybkie przeszukiwanie przestrzeni i śledzenie dużej liczby celów. Opracowany przez holenderski oddział firmy system bazuje na doświadczeniach zebranych przez firmę podczas prac nad okrętowymi stacjami radiolokacyjnymi, m.in. SMART-L.

Czytaj także: Aegis Ashore dla Japonii

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

USS Zumwalt w składzie US Navy

US Navy zakończyła proces odbioru systemów bojowych prototypowego niszczyciela USS Zumwalt (DDG 1000). Jednostka ...

Polski Holding Obronny wciągnięty w kadrową wirówkę

Z kierowania PHO  zrezygnował Robert Góral, któremu przez ostatni rok udało się uporządkować firmę ...

Dania wzmacnia Arktyczną flankę. Powodem Rosja

Kopenhaga wyda ponad 200 mln dol. na wzmocnienie swojej obrony na północy. – Obserwujemy ...